GTA 5 Satışları, Başka Bir Barajı Geride Bıraktı

GTA 6 oyununun uygundan güzele Rockstar Games takımının ana odak noktasına oturması ile başka oyunlara olan takviye de büyük ölçüde kesilmiş oldu. Ne var ki bu, satışları sekteye uğratmış değil. Take-Two Interactive tarafından yayınlanan son çeyreğe ait mali rapor ile GTA 5 satışları, kıymetli bir barajı daha geçmiş oldu. Bununla birlikte, RDR 2 satış rakamı da ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde.

Mayıs ayı içerisinde açıklanan sayılar ile son GTA oyununun yüz yetmiş milyon satış barajına çok yaklaştığını öğrenmiştik. Yakın bir vakit evvel yayınlanan mali rapor, hem GTA 5 hem de RDR 2 için aktüel satış sayılarını ortaya çıkarttı.

GTA 5 Satışları Ne Kadar Oldu?

Yatırımcı sunumunda belirtilene nazaran, güncel GTA oyunu yüz yetmiş milyon barajını da geçti. Böylelikle, serinin dünya genelindeki toplam satış adedi de üç yüz seksen beş milyonu geride bırakmış oldu. Mayıs ayında belirtilen sayının yüz altmış beş milyon olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, ortadan geçen vakitte beş milyon daha satmış oluyor ve bu da dokuz yıllık bir oyun için hayli âlâ bir muvaffakiyet diyebiliriz.

RDR 2 tarafında ise satışların kötü olmayan bir düzeyde seyrettiği söylenebilir. Bir evvelki rapordan bu yana, Vahşi Batı temalı oyunun iki milyon daha satarak kırk altı milyon üniteye ulaşmış. Serinin genel satış sayısı ise dünya genelinde yetmiş milyon barajını geride bırakmış.

GTA 6 konusuna da değinen Take-Two Interactive Üst Yöneticisi Strauss Zelnick, Eylül ayında yaşanan büyük sızıntı skandalında çalınan bir şeyin olmadığını söyledi. Bununla birlikte, yaşanan olay geliştirilme evresine hiçbir formda sekteye uğratmayacakmış. Ne var ki büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını ve siber güvenlik konusunda artık hiç olmadıkları kadar ihtiyatlı davranacaklarını da söylemeden geçmedi.

Başa dön tuşu