Call of Duty: Warzone 50 milyon oyuncu sayısını aştı!

Koronavirüs salgınından korunma emeli ile konutlarında kalan oyuncular sayesinde Call of Duty: Warzone oyuncu sayısı süratle artmış durumda. Şirket açıklamasına nazaran bilgiler 50 milyon oyuncu sayısını aştığını gösteriyor.

Call of Duty: Warzone, 50 Milyon Oyuncu sayısını aştı!

Bilindiği üzere Activision, Call of Duty: Çağdaş Warfare’in battle royale versiyonunu 10 Mart tarihinde oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Oyunun çıkışından bu yana yaklaşık 1 ay geçti. Yüksek grafik kalitesine sahip olan çevrimiçi birincil şahıs vurucu oyunu Warzone hakkında Activision’dan değerli bir açıklama geldi. Yenilikçi oyunun piyasaya sürülmesinin üzerinden tam bir ay geçmiş iken oyun serisine ilişkin olan resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada CoD: Warzone’un 50.000.000 kullanıcı barajını aştığını duyuruldu. Elbette oyunun fiyatsız olmasının, bu kadar oyuncu tarafından indirilmesinde tesiri büyük.

Diğer bir etkenden bahsedecek olursak,; Fortnite, PUPG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) üzere diğer battle royale oyunlarının yeni özellikler ile daha komplike bir hal alması. Zira oyundaki çeşitliliğin fazla olması ve süreç sayısının artması, oyuncular için oyunu daha kapsamlı ve  daha sıkıntı hale getiriyor. Bunun da oyuncuların Call of Duty: Warzone oyununa kaymasındaki başka bir sebep olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca ABD merkezli Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından piyasaya sürülen Call of Duty: Warzone, büsbütün fiyatsız olmasının yanında öde ve kazan (pay-to-win) cinsinde bir oyun olmaması ile oyun severlerin beğenisini daha da toplamış olması, oyuncu sayısının süratle artmasındaki bir öbür etken.

Bilmeyen oyuncular için oyunun tanıtım görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu