Grand Theft Auto 5 Desteği Kesiliyor Mu?

Görünüşe nazaran Grand Theft Auto 5 desteği, Grand Theft Auto Online ile kesiliyor. Bunun en güçlü göstergesi de Rockstar Games sayfası üzerinde yer alan bir teşekkür bildirisi. Amerika menşeli geliştirici ve yayıncı artık bütün gücünü Grand Theft Auto 6 için harcamaya başladı diyebiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Grand Theft Auto 5, 2013 yılının Eylül ayı içerisinde birinci olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 için satışa sunulmuştu. Devam eden yıllarda PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series konsollarında da uzunluk göstermişti. Ortadan geçen yıllar boyunca içerik manasında hatırı sayılır bir takviye görmüş ve daima artan ilgi ile yüz yetmiş milyon satış barajını da geçmişti.

Desteğin sürat kesmeden devam ettiriliyor oluşu, Grand Theft Auto 6 için bir mühlet daha bekleyeceğimiz kanısı oluşturmuştu. Ne var ki rüzgar bilakis dönmeye başlamış üzere görünüyor.

Rockstar Games, Grand Theft Auto 5 Takviyesi için Noktayı Koyuyor

Hatırlayacağınız üzere günlük sayfası üzerinden bir açıklamada bulunan Amerika menşeli geliştirici ve yayıncı, Grand Theft Auto 6 oyununa bütünüyle odaklanıldığından ötürü, neredeyse üvey evlat muamelesi yapılan Red Dead Online için içerik dayanağının çok büyük oranda kesildiğini duyurmuştu. Görünüşe nazaran sıra Grand Theft Auto 5 ve irtibatlı olarak Grand Theft Auto Online oyununa geldi. Yakın bir vakit evvel resmi internet sayfası üzerinden, emeği geçen herkese teşekkür edilen bir bildiri yayınlanmış:

“Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online, global grubumuzun yıllar boyunca sarf ettiği ortak uğraşını temsil ediyor. Bunu tasdik etmek ve 2013 yılındaki temel çıkışından günümüze kadar olan vakitte bu oyunlara katkı sağlayan herkese teşekkür etmek istiyoruz.”

Bu notun çabucak altında da, her iki oyuna dokuz yıl boyunca katkı sağlamış olan şahısların isimleri listelenmiş. Buradan da anlayacağımız üzere, Red Dead Online sonrasında, Grand Theft Auto 5 ve Grand Theft Auto Online için de içerik dayanağı büyük oranda kesiliyor. Öbür bir deyiş ile geliştirici grup, artık bütünüyle Grand Theft Auto 6 oyununun geliştirilmesine odaklanma kararı aldı. Elbette her üç oyun için de çeşitli güncellemeler yayınlanacaktır, lakin geçmişte olduğu üzere artık büyük genişletme paketlerinin hazırlık kademesinde olmadığı imalı yoldan resmiyet kazanmış oldu diyebiliyoruz.

Başa dön tuşu