Gran Turismo 7 PC Uyarlaması Düşünülüyor

PlayStation konsollarından PC’ye geçiş yapacak olan bir öteki oyun Gran Turismo 7 olabilir. Serinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi, kendisiyle gerçekleştirilen röportaj sırasında verdiği yanıt ile bir bakıma yolu açtı diyebiliriz. Son kararı vermesi gereken elbette Sony Interactive Entertainment, ancak zati Japon şirket de PlayStation oyunlarının PC’ye gelmesi için genel olarak dünden razı bir havaya girmişti. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere God of War olsun, Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu olsun, Marvel’s Spider-Man Remastered olsun, büyük birinci parti PlayStation oyunları artık Epic Games ve Steam mağazalarına da geliyor. Hal bu türlü olunca, misal bir durumun Gran Turismo serisi için de geçerli olup olmayacağı büyük bir merak konusu olmuştu. Aslında geçmişte de buna ait kimi söylentiler duymuştuk.

Gran Turismo 7 PC için de Geliyor Mu?

Hafta sonunda gerçekleştirilen Gran Turismo Dünya Finalleri tertibine iştirakte bulunmuş olan serinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi ile GTPlanet tarafından bir röportaj yapılmış. Röportaj sırasında, gelecekte PC için Gran Turismo uyarlaması görüp görmeyeceğimiz sorulmuş. Yamauchi ise soruya “Evet, düşünüyorum.” karşılığını vermiş. Fakat devamında, “Gran Turismo yeterli bir halde ayarlanmış bir imal. Oyunu gerçek 4K/60p’de çalıştırabilecek çok fazla platform yok. Bu yüzden de bunu mümkün kılmamızın tek yolu platformu sonlu tutmaktı. Kolay bir bahis değil, lakin elbette, araştırıyor ve düşünüyoruz.” diyerek kelamlarını bitirmiş.

Sizin de gördüğünüz üzere Yamauchi, umutları arşa çıkartmadan kapının açık olduğunu belirten bir yanıt vermiş. Bu noktada, geçtiğimiz yıl gerçekleşen GeForce Now sızıntısını da unutmamak lazım. Zira, yayınlanan listede Gran Turismo 7 de bulunuyordu. Kaldı ki tıpkı listede yer alan Sackboy: Büyük Macera üzere birçok birinci parti PlayStation oyunu PC için satışa sunulmuştu. Returnal ile ilgili yaşanan sızıntılar son periyotta sürat kazanmışken, Gran Turismo 7 oyununun da Epic Games ve Steam mağazalarına gelmemesi için hiçbir mani yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu