Diablo 4 Ön Siparişe Açıldı

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan Diablo 4 ön siparişe açıldı. Konuşa ait olarak yayıncı tarafından yapılan açıklamalar haberimizde.

2023 Yılnın Tezli Oyunlarından Diablo 4 Ön Siparişe Açıldı

Blizzard Entertainment’ın çeşide biçim veren oyun serisinin sıradaki yenil jenerasyon oyunu Diablo IV, 6 Haziran 2023’te çıkış yapacak. Diablo IV, Windows PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4’te platformlar ortası oynanış ve ilerlemeye sahip olacağı üzere çıkışında da konsollarda co-op takviyesi sunacak.

Diablo Genel Müdürü Rod Fergusson, “Diablo IV ile şimdiye kadarki en yabanî Sanctuary’nin kapılarını yakında açacak olduğumuz için çok heyecanlıyız.” sözlerini kullandı ve kelamlarına şöyle devam etti: “Serinin özündeki karanlık temayı geri getirerek Diablo II’nin ilerleme öğeleriyle Diablo III’ün yabanî savaş mekaniklerini birleştiriyor ve bunu Diablo IV’ün yıllarca desteklenmek üzere yapılmış uçsuz bucaksız ve canlı dünyasında tepeye taşıyoruz. Oyuncular, akla hayale sığmayan dehşetlere karşı savaşırken, zindanları keşfederken, efsanevi ganimetler toplarken ve Kutsal Anne Lilith’in dönüşünün Sanctuary için ne manaya geldiğini ortaya çıkarırken her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip olacak.”

İblis Lilith ve melek Inarius, cennet ve cehennem ortasında geçen Ebedi Çatışma’dan kaçma dileğiyle Sanctuary’yi yaratmak için birleşmişlerdi. Lakin artık, Diablo III: Reaper of Souls olaylarından onlarca yıl sonra, vaktinde takipçileriyle birlikte birbirlerine karşı savaşa başvurmuş iki acı düşman halindeler. Sanctuary toprakları sonu gelmeyen iblislerle doldu ve bu karanlığın karşısında yalnızca en kararlı kahramanlar durabilecek. Oyuncular biçim değiştiren Druid, çevik Rogue, elementlere hükmeden Sorceress, yabanî Barbarian yahut zeki Necromancer’dan oluşan beş sınıf ortasından birini seçerek dünyaya girecek. Oyuncular güçlendikçe şahane büyüler ve yeteneklerini sergilemek için yetenek ağaçları aracılığıyla oyun tecrübesini kendilerine hitap edecek formda inşa edebilirler.

Diablo kainatına geniş bir dünya geliyor. Oyuncular, Fractured Peaks’in donmuş ormanları, Scosglen’in esintili dağlıkları, Hawezar’ın pis bataklıkları, Dry Steppes’in kurak toprakları ve merkezi kent Caldeum’un bulunduğu Kehjistan çöllerinin dahil olduğu çeşitli Sanctuary bölgelerinde iblislere karşı savaşacak. Bu lineer olmayan tecrübe destansı bir öykü, 140’tan fazla zindan, yan vazifeler ve bol bol ganimetten oluşuyor. Oyuncular, ortaya çıkan muazzam dünya boss’larına karşı ganimet uğruna kümeler halinde savaşacak ve tekrar Sanctuary halkına geri kazandırılmak üzere bekleyen Stronghold’ların peşine düşecek.

Ayrıca birinci sınıf bir ARPG tecrübesini olağanüstü yapan şey, oyuncuların çeşitli zorluklara karşı uğraş ederken güçlerini arttırmaya devam ettiği sağlam bir ileri safha sistemidir. Bunun için; Sanctuary’de iblis aktivitesinde artış oluşturan ve nizamlı olarak gerçekleşen güçlü Helltide, yabanî ve bilhassa zorlayıcı Nightmare Dungeon’lar, kahramanlarınızı orijinal güçlere ulaştırmak üzere özelleştirebileceğiniz güncellenmiş Paragon Board sistemi, seçilen dünya vazifelerinde Legendary mükafatlar veren Whispers of the Dead ve PvP’de ünlenmek için çabalayacağınız Fields of Hatred var.

Dijital Ön Sipariş Sürümleri ve Bonusları

Diablo IV dijital ön sipariş ile Standard Edition (SRP 69,99 $), Deluxe Edition (SRP 89,99 $) ve Ultimate Edition (SRP 99,99 $) olarak elde edilebilir. Her dijital sürümde, Sanctuary’ye musallat olmuş cehennem güçlerine karşı savaşa katılmanız için bir yahut daha fazla içerik var:

  • Standard Edition: Açık betaya erken erişim*, Diablo IV için Light Bearer bineği, Diablo III için Inarius Wings ve Inarius Murloc pet’i**, World of Warcraft için Amalgam of Rage bineği** ve Diablo Immortal için Umber Winged Darkness kozmetik seti** içerir.
  • Deluxe Edition: Standard Edition’daki tüm içerikleri, Diablo IV’ün çıkışı vakti 4 güne varan erken erişim***, Diablo IV için Dönemlik Savaş Bileti, Diablo IV için Hellborn Carapace binek zırhı ve Diablo IV için Temptation bineğini içerir.
  • Ultimate Edition: Deluxe Edition’daki tüm içerikleri, Diablo IV için Hızlandırılmış Dönemlik Savaş Bileti (20 kademe atlayıp bir kozmetik ikramı sunan Premium Dönemlik Savaş Bileti) ve Diablo IV için Wings of the Creator sözünü içerir.

Ayrıca ilgilenenler için, iki yüzlü elektrikli Candle of Creation mumu, kumaş Sanctuary haritası, Occult fare altlığı, Horadrim broşu, iki paspartu çerçeveli sanat baskısı (47 x 27,4 cm) ve bir Diablo IV Collector’s Edition sanat kitabı içeren Diablo IV Limited Edition Collector’s Box**** da satın alınabilir. 15 Aralık prestijiyle Blizzard Gear Store’da ve Avustralya ve Yeni Zelanda’daki belli satış noktalarında ön siparişe açılacak.

Başa dön tuşu