Gotham Knights Yetenek Ağaçları ve Becerileri Detaylandırıldı

IGN, Gotham Knights yetenek ağaçları ve becerileri hakkında ayrıntıların masaya yatırıldığı yeni bir görüntü yayınladı. Sekiz buçuk dakikalık görüntüye haberimizin içeriğinden göz atabilirsiniz.

Bu hafta içerisinde yapılan duyuru ile Gotham Knights için geliştirilme sürecinin tamamlandığını öğrenmiştik. Hem sertifikasyon için dijital mağazalara gönderilen hem de fizikî kopyaları seri basıma geçilen oyun için, çıkışa kadar olan vakitte tanıtımlar yapılmaya devam edilecek. Birebir bugün IGN tarafından yayınlanan ve çeşitli yetenek ağaçlarına ve hünerlere ait yeni görüntü üzere.

Gotham Knights Yetenek Ağaçları ve Hünerleri Nasıl İşleyecek?

Her bir karakterin dört farklı yetenek ağacı ve hünerlerini değiştiren kostümleri olacak. Bunların kilidini tecrübe ve yetenek puanı kazanarak açabiliyorsunuz. Ayrıyeten, diğer bir karaktere geçiş yaptığınız vakit da kaydettiğiniz kademeyi taşıyabiliyorsunuz. Yalnız bu, yetenek puanlarının taşınması ile oluyor. Başka bir deyişle, menüye gidip yetenek puanı harcaması yapmanız gerekiyor. Bu elbette dağılımı şahsen kendisi yapmayı isteyen oyuncular için hayli düzgün bir seçenek. Mesela Batgirl ile yakın dövüşe yahut sisteme sızmaya yahut kooperatif oynarken Nightwing ile arkadaşlarınızı desteklemeye odaklı oynamayı istiyorsanız, hiçbir maniniz olmayacak.

Red Hood’un Marksman (Keskin Nişancı) ve Brawler (Kavgacı) yetenekleri aslında bu karakter için yayınlanmış olan sunum görüntüsünde gösterilmişti. Ne var ki Vengeance (İntikam) ismiyle bir yetenek ağacı da bulunuyor. Bu ağacın, özünde Red Hood’un öfkesini farklı yollar ile göstermek için hazırlandığı söyleniyor. Kişiliğinin yetenekleri ile birleştirilmesi sonucunda, hem daha korkutucu hem de muhakkak tipteki düşmanlara daha fazla ziyan verir hale geliyormuş.

Knighthood yetenek ağacı ise öyküdeki değerli bir noktaya ulaştığımızda mevcut olacakmış. Ne var ki yetenekleri açmak için meydan okumaları tamamlamak gerekecekmiş. Bu yeteneklerin ortasında Batgirl için havada süzülme varmış. Farklı olan ise, meydan okumaları tamamladıkça, oyunu öbür karakterler ile de bitirmek durumunda olmadan Knighthood yetenek ağaçlarını da açabilmek mümkün olacakmış.

Momentum yetenekleri ise, makul tuşlara basarak kombinasyonlar yapabildiğiniz ve bir ağaçtaki sıradan yetenekler ile güçlendirilebilen ve daha tesirli hale getirilebilen özel akınlar olacak. Bunları da tekrar meydan okumaları tamamlayarak kazanabileceksiniz.

Yaratıcı Direktör Patrick Redding, Gotham Knights oyununun ana öyküsünü ve baş düşmanlarımızın kısımlarını bitirene kadar yetenek ağaçlarının tamamını açabilmek mümkün olmayacağını söylüyor. Bu noktada, yetenek ağaçlarını açmada yapacağınız seçimler kıymet arz edecekmiş.

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmiş olan oyun, 25 Ekim 2022 tarihinde satışa sunulacak.

Başa dön tuşu