PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde!

PlayStation kullanıcıları, PlayStation Türkiye‘nin yapmış olduğu indirimlerin adaletsiz olduğundan yakındı. Ayrıyeten ”Fırstalar” kısmına tıklandığı halde girilememesi kullanıcıları adeta zahmetten çıkardı. Bunun üzerine PlayStation kullanıcıları tarafından toplumsal medyada boykot kampanyası başlatıldı.

PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde!

Son vakitlerde ülkemizde de hadiselerin arttığı koronavirüsü salgını sebebi ile birçok insan, kendisini ve sevdiklerini korumak ismine, hassaslıklarını göstererek meskenlerine kapanmış durumda. Meskenine kapanan beşerler ise, konutlarında sıkılmamak için sinema, oyun, kitap okumak üzere aktivitelere daha fazla vakit ayırıyorlar. Oyunseverler için ise online servisler, hoş ve keyifli vakit geçirmek adına bu manada büyük yardımcı oluyor. Konutlarında kalan oyunculara takviyelerini göstermek ismine birçok platform, bu nedenle çeşitli indirimler yaparak oyuncuları keyifli etti. Yapılan indirimlerin yanı sıra fiyatsız dağıtımlar da fazlaca konuşuldu.

Ancak PlayStation kullanıcıları yapılan indirimlerden hiç hoşnut değiller. Kullanıcılar, Mart ayı için geçtiğimiz günlerde başlayan bahar indirimlerinin, Türkiye’deki PlayStation Store mağazasına adil olarak uygulanmadığını tez ederek isyan bayrağını çekmiş durumdalar.

Mağazada yer alan “Fırsatlar” sekmesinin kaldırılmış olması ise PlayStation kullanıcılarını adeta çıldırttı. Aslında sekmenin tam olarak kaldırıldığı söylenemez, lakin kullanıcılar bu sekmenin birkaç gündür açılmadığını söylüyorlar. Tahminen bu durum sistemsel bir sorun, tahminen de PlayStation Türkiye tepki almamak için ”Fırsatlar” sekmesini kaldırmayarak yalnızca erişimi şuurlu olarak engelledi. Sonuç olarak PlayStation kullanıcıları bu durumdan hiç hoşnut değil ve haklı sitemlerini de PlayStation Türkiye‘nin resmi twitter hesabından yorumları ile lisana getiriyorlar. Birçok oyuncu “premium” hesabını iptal ettiğini belirtirken, birtakım kullanıcılar ise ileride PlayStation 5 yerine Xbox Series X satın alacağını belirterek sitem etti.

Bazı kullanıcıların bu husus ile ilgili yorumlarını aşağıda görebilirsiniz.

 

Oyuncuların sitem dolu paylaşımlarının üzerine günler geçmesine karşın şimdi PlayStation Türkiye cephesinden resmi bir açıklama yapılmış değil. PlayStation Türkiye‘nin bu bahse dair nasıl bir açıklama yapacağı ise şimdiden merak konusu.

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PlayStation Türkiye kullanıcılarına haksızlık yapılıyor mu? Oyun fiyatları kıymetli mı? İndirimler yetersiz mi? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu