Google Play for PC Beta Testi Başladı

Google tarafından yapılan duyuru Google Play for PC beta testi başladı. Yani Android tabanlı sistemiler için sunulan oyunlara ve uygulamalara erişebilmek için, mutlak suretle Windows 11 işletim sistemine gereksiniminiz olmayacak. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere Windows 11 Android dayanaklı olarak satışa sunulduğu için, oyunlara ve uygulamalara rastgele bir aracıya gereksinim duymadan ulaşabiliyorsunuz. Öteki işletim sistemlerinde ise mutlak suretle bir emülatör kullanmak gerekiyor. Fakat bu gereklilik yakın bir vakitte bütünüyle sona erecek.

Google Play for PC Beta Testi Bugün Prestijiyle Başladı

Bahsi geçen Google Play for PC ise, Windows 10 işletim sisteminde de rastgele bir emülatör kullanmaksızın Android oyunlarına ve uygulamalarına erişim imkanı sunacak. Şu an için yalnızca Avustralya, Güney Kore, Hong Kong, Tayland ve Tayvan ülkelerinde erişilebiliyor olsa da, vakit içerisinde liste genişlemeye devam edece ve beta versiyonu ülkemizde de erişime açıldığında buradan indirebileceksiniz.

Uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra, mağaza içinde gezinebiliyor ve oyunları indirip oynayabiliyorsunuz. Halihazırda Idle Heroes, Cookie Run, Gardenscapes ve Homescapes dahil kırk kadar oyununun olduğu görülebiliyor ve beta etabı için üzücü olmayan bir adet olduğunu söyleyebiliriz.

Söz konusu oyunların taşınabilir aygıtlar için geliştirilmiş olmasından ötürü, fare ve klavye üzere PC platformunun denetim sistemlerinin desteklenip desteklenmediği ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Her ne olursa olsun, tablette yahut telefonda oyun oynamaktan yeteri kadar hoşlanmayanlar yahut şarj sorunu olmadan oynamayı isteyenler için epeyce hoş bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak, Google Play oyunlarını oynayabilmek için Windows 10 işletim sisteminin haricinde, dört çekirdekli işlemcili, 8 GB bellekli, Intel UHD Graphics 630 yahut muadili bir ekran kartlı ve 10 GB boş alan ile SSD’li bir bilgisayara gereksiniminiz olacak.

Başa dön tuşu