God of War Ragnarök Savaş Mekanikleri Videosu Yayınlandı

God of War Ragnarök savaş mekanikleri videosu ile yeni geliştirici günlükleri yayınlanmaya devam ediyor. PlayStation Türkiye Youtube kanalında da Türkçe altyazılı olarak sunulan görüntüye göz atmayı unutmayın. Ayrıntılar haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere bir evvelki geliştirici günlüğü görüntüsünde, öyküye odaklanılmıştı. 2018 yılında çıkan oyunda yaşananlara değinilmesine ek olarak, elbette devam oyununun öyküsünün yaratılma süreci, geliştirilme basamağında yaşanılan zorluklar ekranımıza gelmişti. Yeni görüntüde ise savaş mekaniklerine ve düşmanlara değiniliyor.

God of War Ragnarök Savaş Mekanikleri Görüntüsü Detayları

Savaş Dizayncısı Stephen Oyarijivbie, işinin en güç kısmının hudut bozmak ile ilgi çekmek ortasındaki ince çizgide yürümek olduğunu söylüyor. Amacın oyuncuların kaçmak yerine bütünüyle odaklanıp, bir düşman ile olan çabasını kazanmak için daha fazla uğraşmasını sağlayacak ve bundan keyif alacak bir şeyi ortaya koymak olduğunu da kelamlarına ekliyor.

Bildiğiniz üzere devam oyununda dokuz diyarın tamamını da ziyaret edeceğiz. Her birinin kendisine mahsus teması ve düşmanları olacak. Birinci oyun için yapılan geri dönüşleri dikkate alan geliştirici takım, daha fazla küçük düşman ve düşman çeşitliliği ile oyuncuların karşısına çıkacakmış. Bununla birlikte, Alfheim diyarında Karanlık Elf’ler ile kapışmış iken bu sefer Aydınlık Elf’ler ile gayret edeceğiz.

Video içerisinde, savaşın da büyük ölçüde güzelleştirildiği söyleniyor. O denli ki Kaos Bıçakları ile bir düşmanı havaya fırlattıktan sonra, yakalayıp da patlattığımız bir hareket dahil yeni yetenekler de gösteriliyor. Bu hareket tıpkı vakitte seyahat ve savaşın genel suratını arttırma açısından da kullanışlı olacakmış.

Bir başka farklı bilgi ise, sersemletme ölçerinin düşmanların başını uçurma açısından farklı bir emele da hizmet edecekmiş. Ayrıyeten Atreus bu kez daha saldırgan bir yapıda olacak iken, Kratos ve Atreus’un ortak çalışması ile çözülmesi gerekecek daha fazla bulmaca ve küçük oyun ile de karşılaşacakmışız.

PlayStation 4 ve PlayStation 5 için geliştirilmekte olan God of War Ragnarök, 9 Kasım 2022 tarihinde satışa sunulacak. Ön-sipariş ile satın alanlar için 2 Kasım 2022 tarihinde ön-yüklemeye açılacağını belirtelim

Başa dön tuşu