God of War Ragnarök PS5 Teknik Özellikleri Sızdı

God of War Ragnarök PS5 teknik özellikleri, ShopTo tarafından gönderilen promosyon e-postası ile ortaya çıktı. Pekala oyunun mevcut jenerasyon konsol versiyonu hangi özelliklerden faydalanıyor? Ayrıntılar haberimizde.

Yılın merakla beklenen oyunlarından olan God of War Ragnarök, 9 Kasım 2022 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için satışa sunulacak. 2018 yılında çıkan oyunun direkt devamı niteliğinde bir öykü olup, Kratos ile oğlu Atreus’un macerasına kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Uzun vakittir beklenen çıkış tarihinin geçtiğimiz hafta duyurulmasına ek olarak, bildiğiniz üzere özel sürümleri de ortaya çıkmış ve bugün prestijiyle ön-siparişe açılacağını da öğrenmiştik.

Oyun ile ilgili hala birden fazla şey karanlıkta, fakat büyük buluşmanın gerçekleşeceği gün gelene kadar yapılacak olan tanıtımlar ile başlardaki soru işaretleri de büyük ölçüde karşılıklarını bulacaktır. Mesela bunlardan birisi, PlayStation 5 sürümünde bulunacak olan performans seçenekleri. Şimdilik bu mevzuda resmi bir açıklama yapılmadı, ancak Birleşik Krallık menşeli perakendeci ShopTo, bunu birazcık öne aldı.

God of War Ragnarök PS5 Teknik Özellikleri Muhakkak Oldu

Yakın bir vakit evvel God of War Ragnarök ön-siparişi ile ilgili olarak gönderilen promosyon e-postasında, üç boyutlu ses dahil PlayStation 5 özelliklerine yer verildi. Bilgilere nazaran, varsayım edildiği üzere iki farklı sunum modu ile karşılaşacağız. Bunlardan birincisinde gerçek 4K çözünürlükte 30 FPS akıcılık sunulacak iken, başkasında ise dinamik 4K çözünürlükte 60 FPS akıcılığında oynayabilmek mümkün olacak.

Ses konusunda ise Tempest 3D AudioTech takviyesi ile çok istikametli üç boyutlu ses avantajı sayesinde, düşmanların hangi istikametten geldiğini algılayabileceğiz. E-postada ayrıyeten DualSense ile sunulan dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyici işlevinden da faydalanılacağı belirtilmiş.

Başa dön tuşu