God of War Ragnarök için Svartalfheim Videosu Yayınlandı

Game Informer tarafından God of War Ragnarök için Svartalfheim videosu yayınlandı. Devam oyununun senaryosunda ziyaret edeceğimiz diyarlardan birini tekrar görme fırsatımız oldu. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayındaki oynanış fragmanının akabinde, tabir yerindeyse ser verilip sır verilmeyen devam oyunu için son vakitlerde daha sık haber alır olduk. Bunda elbette Game Informer mecmuasının kapağını süslemesinin de büyük oluyor.

God of War Ragnarök için Svartalfheim Görüntüsünü Kaçırmayın

Yakın bir vakit evvel çatışma sistemine ait yeni ayrıntılar ve bununla kontaklı kısa bir oynanış görüntüsü ve Rick and Morty tanıtımının akabinde, artık de ziyaret edeceğimiz yeni diyarlardan biri olan Svartalfheim ekranımıza geliyor.

Bildiğiniz üzere Nors mitolojisinin kapanış perdesi olacak devam oyununda, Fimbulvetr’in tesirlerini hissedeceğiz. Ne var ki bunun her bir diyara tesiri farklı olacak. Mesela Dokuzlar Gölü bütünüyle buz tutacak ve iki kurt tarafından çekilecek kızak ile seyahat edebilecek iken, Svartalfheim diyarında ise yeniden kayık kullanabileceğiz.

Görünüşe nazaran bulmacaların ve seyahat zorluklarının ise kendilerine has bir tadı olacak iken, bu diyar daha dolambaçlı ve dikey bir yapı ile karşımıza çıkacak. Mesela baltamız ile suyu dondurduğumuz ve Kaos Bıçakları ile takılı kalmış olan su değirmenini tekrardan işler hale getirmek bunlara birer örnek olarak gösterilebilir. Elbette ilerleyen vakit zarfında, oyun ile ilgili daha sık ve daha fazla şeyler göreceğimize kuşku yok.

God of War Ragnarök Konusu

Dünyanın sona ereceği büyük savaşa hazırlık için Kratos ve Atreus olarak, hem dokuz diyarın tamamını gezerek ve yanıtları bulmaya çalışacak hem de diyarların güvenliği ile kendi güvenliğimiz ortasında bir ortaya varmak durumunda olacağız.

Başa dön tuşu