God of War Ragnarök Geliştirilme Süreci Sona Erdi!

PlayStation markasının büyük bombalarından bir adediyle daha buluşmaya az bir vakit kaldı. 2020 yılı içerisinde duyurulmuş olan devam oyunu, 9 Kasım 2022 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için satışa sunulacak. Sony Interactive Entertainment ve SIE Santa Monica Studio, bugün yaptıkları yeni duyuru ile God of War Ragnarök geliştirilme sürecinin sonuna gelindiğini müjdeledi.

Hiç elbet ki birden fazla PlayStation kullanıcısı için God of War denince akan sular durur. Birinci oyunu 2005 yılında çıkmış olan serinin yepyeni üçlemesi Yunan mitolojisini mevzu alıyor ve Savaş Yaradanı Ares tarafından ihanete uğrayan Kratos karakterinin intikam için Pandora’nın Kutusu’nu bulma amacıyla çıktığı macera ile başlıyordu.

2010 yılında çıkan God of War 3 ile tamamlanan Antik Yunan devrinin akabinde, 2018 yılında çıkan oyun ile artık Nors mitolojisine geçiş yapılmıştı. Her ne kadar tekrar bir üçleme olacağı varsayım edilmiş olsa da, God of War Ragnarök ile ikinci sayfayı da kapayacağız.

Dünyanın sona ereceği büyük savaşa hazırlık için Kratos ve Atreus olarak, hem dokuz diyarın tamamını gezerek ve yanıtları bulmaya çalışacak hem de diyarların güvenliği ile kendi güvenliğimiz ortasında bir ortaya varmak durumunda olacağız.

God of War Ragnarök Geliştirilme Süreci Noktalandı

Çıkışına çabucak hemen bir ay kalmış olan yeni oyun için, Sony Interactive Entertainment ve SIE Santa Monica Studio tarafından yapılan duyuru ile geliştirilme sürecinin sonuna gelindi. Öteki bir deyişle, rastgele bir sürpriz erteleme haberi ile karşılaşmayacağız.

Twitter üzerinden yapılan duyuruda ise, geliştirici stüdyoya ek olarak, Valkyrie Entertainment, Bluepoint Games, Muhteşem Alloy, Harika Genius, Redhot A Keywords Studio, Original Force, Jetpack Interactive ve PlayStation Studios Creative Arts logolarına da yer verilmiş. Yani God of War Ragnarök, SIE Santa Monica Studio liderliğinde dokuz stüdyo tarafından geliştirilmiş durumda.

Son olarak, birinci gün güncellemesinin hazır olmuş ve fizikî sürümler de seri basıma gönderilmiş olup, geriye kalan yaklaşık bir aylık mühlet zarfında bol bol tanıtımların yapılmasını bekleyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere 2018 yılında çıkan oyun ile buluşma öncesinde, özellikle ondan geriye sayar iken her gün en az bir görüntü yayınlanmıştı. Bakalım bu kez da tıpkı şey olacakmış. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu