Ghost of Tsushima Satış Rakamı Önemli Bir Eşiğe Yaklaştı

Ghost of Tsushima satış rakamı 10 milyon barajını geçmeye ziyadesiyle yaklaştı. Kısa bir mühlet evvel açıklanan yeni sayıya ek olarak, geliştirici stüdyo kimi değişik oyuncu istatistiklerini de paylaştı. Ayrıntılar haberimizde.

PlayStation konsollarının en başarılı oyunları ortasında gösterilen Ghost of Tsushima, 2020 yılının Temmuz ayı içerisinde satışa sunulmuştu. Sucker Punch Productions tarafından geliştirilmiş olan oyun, birçok mükafata aday gösterilmiş ve birçoklarını kazanmıştı.

Mart ayındaki içerik takviyesinin sonlandırılma haberine kadar, Japon mitolojisinden esinlenilmiş çevrimiçi kooperatif olarak oynanabilen Ghost of Tsushima: Legends ve içeriğinde komşu Ikishima adası dahil yayınlanmış olan tüm içeriklerin bulunduğu Direktörün Sürümü ile PlayStation 5 versiyonu dahil bir oldukça takviye görmüştü.

Güncel Ghost of Tsushima Satış Sayısı Kaç Oldu?

Tam da dün prestijiyle ikinci yaşını doldurmuş olan Ghost of Tsushima için gerçekleştirilen kutlamaların bir modülü olarak, geliştirici stüdyo tarafından 9.73 milyon adet satış sayısının geride bırakıldığı açıklandı. Zati birinci üç gününde 2.4 milyon satış gerçekleştirerek ne kadar büyük bir beğeni topladığını bizlere net bir formda göstermişti. Haliyle yeni sayı bir yandan çok da şaşırtan değil iken, birebir vakitte da ziyadesiyle göz dolduruyor.

Kutlamalar kapsamında, Sucker Punch Productions tarafından dünya genelinde oyuncuların faaliyetlerine ait daha öteki istatistikler de sundu.

Açıklanana nazaran, oyunun çıkışından bu yana 78 milyon fotoğraf çekilmiş, 91.4 milyon Legends modu misyonu başlatılmış, 540.8 düello gerçekleştirilmiş, tilkiler 75.18 milyon defa sevilmiş, at üzerinde 6437.4 yıla tekabül eden mühlet geçirilmiş, 94.76 milyon sefer Onsen (Japonca lisanında ılıca demek) ziyaret edilmiş ve 998.5 milyon sefer de hiçbir taraf birbirine üstünlük sağlayamamış. Bakalım üçüncü yılda bu sayılar ne kadar artış gösterecek?

Son olarak, sizlerle daha evvelce paylaştığımız haberlerimizde de aktardığımız üzere, Sucker Punch Productions stüdyosunun Ghost of Tsushima 2 üzerinde çalıştığına dair güçlü ipuçları ile karşılaşmıştık. Bunlardan sonuncusu ise, devam oyununun çok oyunculu takviyeli olarak satışa sunulabileceği istikametindeydi. Ne var ki tüm bu bilgileri şimdilik söylenti olarak bir kenarda tutmakta yarar var, ta ki resmi duyuru gelene kadar.

Başa dön tuşu