Assassin’s Creed Mirage Hikaye Detayları Sızdırıldı

Söz konusu bir Ubisoft oyunu olunca, rastgele bir sızıntının yaşanmaması üzere bir durum ile pek karşılaşmıyoruz. Assassin’s Creed Mirage öykü detayları da bu listeye ismini yazdıran yeni gelişme oldu.

Assassin’s Creed Valhalla oyununda yaşananların akabinde, elbette Basim karakteri ile ilgili bir genişletme paketi yahut başka bir oyun bekleniyordu. Birinci olarak Assassin’s Creed Rift sızıntısı ile Fransız yayıncının bu istikamette bir çalışmalarının olduğu ortaya çıkmıştı.

Her ne kadar Ubisoft bu bahse ait bir açıklamada bulunmamış olsa da, hem Rebs Gaming tarafından rapor edilen Assassin’s Creed Mirage ayrıntıları hem de direkt resmi mağaza üzerinde yaşanan indirilebilir içerik sızıntısı ile Fransız yayıncı bahsi geçen oyun hakkındaki birinci bilgilerin Ubisoft Forward sırasında verileceğine resmiyet kazandırmak zorunda kalkmıştı.

10 Eylül 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan aktiflik öncesinde Tom Henderson, PlayStation mağazası listelemesinden oyunun resmi açıklamasını sızdırmayı başardı. Bu vesile ile merak edilen birçok yeni ayrıntı da ortaya çıktı.

Assassin’s Creed Mirage Öykü Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Daha evvelce sızdırılan bilgilerin teyidi diyebileceğimiz açıklamalara nazaran, on dokuzuncu yüzyılın Bağdat kentinin sokaklarında aradığı karşılıkları ve adaleti bulmaya çalışan Basim Ibn Ishaq rolünde olacağız. Günün birinde Hidden Ones ismi verilen kadim ve gizemli bir örgüt ile tanıştıktan sonra da ölümcül bir suikastçı oluyor ve bu da mukadderatını değişmesine vesile oluyor.

Serinin özündeki özelliklere ve oynanış mekaniklerine çağdaş bir yaklaşımda bulunulacak olan Assassin’s Creed Mirage oyununda, kesintisiz parkur sistemi olacak iken amaçlarımıza yapacağımız suikast hareketleri ise eskiye oranla daha şiddet içerikli olacakmış.

Şehrin Assassin’s Creed Unity oyununa benzeri bir halde daha kalabalık olacağı ve canlı olacağı ve halkında her hareketimize tepki göstereceği söylenmiş. Ayrıyeten sırlarını keşfedeceğimiz dört farklı bölge de bizi bekleyecekmiş.

Oyunun dijital PlayStation 4 versiyonuna sahip olanların ek fiyat ödemeden PlayStation 5 versiyonuna yükseltme yapacağı söyleniyor. Kutulu versiyonuna sahip olanların ise, yükseltme yapabilmeleri için diski mevcut kuşak konsollarına takmaları kâfi olacak. Bu noktada, tercihen kutulu versiyona sahip olanların dijital olarak oynayabilmeleri de mümkün olacakmış.

Sizin de gördüğünüz üzere PlayStation mağazası üzerinden sızdırılan ayrıntılar, halihazırda bildiklerimizin teyidi oldu. Ubisoft Forward yayınında ise özel sürümler ve daha birçok yeni ayrıntının ortaya çıkmasını da bekliyor olacağız. Gelişmeleri takipteyiz.

Başa dön tuşu