Fortnite dünya birincisi Bugha oldu

Fortnite Dünya Kupası’nın toplam 30 milyon dolarlık mükafatı, bir e-spor etkinliğinde dağıtılan en yüksek meblağ olarak kayıtlara geçti. Turnuvanın finali, New York kentinde, ABD Açık Tenis Turnuvasının da oynandığı 23 bin kişi kapasiteli Arthur Ashe Stadyumu’nda oynandı.

Fortnite dünya birincisi Bugha oldu

New York’taki Dünya Kupası finalleri, 2019’da milyar dolarlık bölümler ortasına gireceği hesaplanan e-spor dünyası için bir mihenk taşı olarak kabul ediliyor.

Ağustos ayında yapılacak “Uluslararası” isimli turnuvada dağıtılacak para mükafatı ölçüsünün, bu finallerin de üzerine çıkması bekleniyor. Fortnite Finalleri’nde toplam 100 oyuncu, büyük bilgisayar ekranlarında birbirleriyle uğraş etti. Fakat elemelere toplam 40 milyon oyuncu katıldı ve her biri, 10 hafta mühletince finallere kalmaya çalıştı. Toplam 30 ülkenin temsil edildiği turnuvada, 70 oyuncu ABD, 14 Fransa, 11’de İngiltere ismine yarıştı.

Finalde 100 oyuncunun karakterleri, bırakıldıkları bir adada birbirleriyle savaştılar ve en son kalan oyuncu turnuvayı kazandı. 200 milyon kayıtlı oyuncusu olan Fortnite fiyatsız olarak indirilebiliyor fakat oyuncular, oyun içinde para harcayabiliyor.

Fortnite’ın imalcisi Epic Games tarafından organize edilen Dünya Kupası’nda bütün finalistler meskene en azından 50 bin dolarla dönüyor.

Başa dön tuşu