Sony ve Microsoft, Call of Duty İçin Anlaşma İmzaladı

Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla ilgili aylarca süren çekişmenin ardından Microsoft ve Sony, Playstation merkezli Call of Duty anlaşması yaptığını Twitter’da duyurdu.

Sony ve Microsoft’un ortaklığı, Call of Duty serisinin gelecekteki sürümlerinin daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmasını sağlayacak. İki şirket, oyunun daha fazla platformda yayınlanabilmesi ve çeşitli oyun deneyimleri sunabilmesi için işbirliği yapacağını Microsoft Gaming CEO’su olan Phil Spencer bugün attığı tweet ile duyurdu.

Microsoft, Activision Blizzard’ı satın almayı tamamlamak için birçok firma ile uzun vadeli Call of Duty anlaşmaları yaptı. Daha önce bu konuya yakın durmadığını bildiğimiz Sony, geri adım atarak konuyla ilgili anlaşmayı imzaladı.

COD’un PlayStation’da kalması garanti altına alındı.

call of duty

İmzalanan anlaşmanın ne kadar süre geçerli olduğu net olarak bilinmiyor. Anlaşma hakkında detayları paylaşan Phil Spencer, “Microsoft ve PlayStation Activision Blizzard’ın satın alınmasının ardından Call of Duty’i PlayStation’da tutmak için bağlayıcı bir anlaşma imzaladık. Dünya genelinde oyuncuların en sevdikleri oyunları oynamak için daha fazla seçeneğe sahip olduğu bir geleceği dört gözle bekliyoruz” dedi.

Sony, geçtiğimiz günlerde Microsoft’un, Call of Duty’nin fiyatını yükseltebileceğinden endişe ediyordu.

Başa dön tuşu