PlayStation 5 tanıtıldı! İşte teknik özellikleri!

Bu yılın sonlarında satışa sunulması beklenen PlayStation 5’in teknik özellikleri açıklandı. Sony düzenlediği özel bir aktiflikle PlayStation 5 özellikleri ile ilgili tüm ayrıntıları açıkladı.

Sony’nin yeni kuşak konsolu pek çok etkileyici bilhassa gelecek. PlayStation 5’in fark yaratacağı nokta ise sürat olacak.

PlayStation 5’in teknik özelliklerinin ayrıntılandırıldığı sunumda, yüklü olarak SSD üzerinde duruldu. Paylaşılan bilgilere nazaran PlayStation 5, PlayStation 4’e oranla 20 kat daha süratli olacak. Oyunlar PS4’e oranla çok daha süratli çalışacak. Örneğin PS4’te Spider-Man oynarken 100 saniyede yüklenen ekran, PlayStation 5’te yalnızca 1 saniyede yüklenecek. Yani PS5 yükleme ekranı tarafında PS4’ten 100 kat süratli olacak.

Sunumu gerçekleştiren PS5 baş sistem mimarı Mark Cerny, PS4’te yer alan HDD teknolojisinin üretimcileri kısıtladığını söyledi. Yeni gelecek olan SSD teknolojisi ile sonların büsbütün ortadan kalkacağını ve yapımcıların hayal ettikleri herşeyi yapabileceklerini belirtti.

Cerny kullandıkları SSD teknolojisinin mevcut PC’lerde kullanılandan da çok daha süratli olacağının da altını çizdi.

PlayStation 5 ile oyunların işlenmesi de farklı bir boyuta ulaşacak. Konsolun içerisinde yer alan 16GB DDR6 RAM sayesinde oyunların işlenmesi PS4’e oranla 30 kat daha süratli gerçekleşecek.

DETAYLAR GELMEYE DEVAM EDİYOR YAZI GÜNCELLENİYOR

Başa dön tuşu