Dead Space Remake Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Uzun vakittir beklediğimiz vakit geldi ve Dead Space Remake oynanış fragmanı sonunda yayınlandı. Artık oynanış mekaniklerine ait merak edilen ayrıntılar da ortaya çıkmış oldu.

Hatırlayacağınız üzere hafta sonu sizlerle paylaştığımız haberimizde de bahsettiğimiz üzere, hayranlar oyunun Twitter hesabından paylaşılan bulmaca formunda görselleri birleştirmiş ve bir QR kod oluşturmuştu. Bunun taratılması sonucunda da, bugün TSİ 18:00 sıralarında yayınlanan fragman ile ilgili bir sonuca ulaşılmıştı.

Dead Space Remake Oynanış Fragmanı Dehşet Verici Görünüyor

Beklediğimiz tam uzunluktaki fragman ise en nihayetinde beğenimize sunuldu ve evvelki canlı yayınlarda kısa kısa gösterilen oynanış sekanslarının akabinde, merak ettiğimiz ayrıntıları öğrenme fırsatını da yakalamış olduk.

Orijinal oyundan aşina olduğumuz karanlık, ürkütücü ve rahatsız edici yerlerin, yeni jenerasyonun gücü ile her açıdan bir üst düzeye çıktığını görebiliyoruz. Ayrıyeten ‘CUT OF THEIR LIMBS’ (UZUVLARINI KESİN) üzere kanlı yazılar da gözlerden kaçmıyor iken, Necromorph’lar ile savaştığımız kısımlar, yer çekimsiz ortama geçiş ve geliştirme sistemi ile kazandığımız eşyaları ve yaratıkları kendimize çekmemizi sağlayan yetenekler de ekranımıza geliyor. Bizi bu kere çok daha ürkütücü bir oyunun beklediğine kuşku yok.

Dead Space Konusu

Hikaye olarak USG Ishimura gemisinde geçen Dead Space oyununda, sıradan bir mühendis olan Isaac Clarke rolünü üstleniyoruz. Misyonumuz, mürettebatı Necromorph ismi verilen bir yaratık tipi tarafından katledilmiş ve enfeksiyona uğramış olan devasa bir gemiyi tamir etmek. Ne var ki karakterimizin ortağı Nicole kayıptır. Biz ise Isaac olarak, araçlarımız ve mühendislik yeteneklerimiz ile tamirat işini yapmaya koyulacağız. Doğal ki bir yandan akıl sıhhatimizi muhafazaya, bir yandan hayatta kalmaya ve bir yandan da USG Ishimura gemisinin de gizemini çözmeye çalışacağız.

Başa dön tuşu