Oyuna Yarı Çıplak Fotoğrafını Ekleyen Geliştirici

Halo serisinin ikinci ve üçüncü oyununda yer alan yarı çıplak adamı hiç gördünüz mü? Bu ilginç sürpriz yumurtanın arkasında oyunun geliştiricisi yer alıyor.

Saatler içerisinde bitirdiğimiz oyunlar için onlarca hatta yüzlerce insan yıllarca uğraşabiliyor. Geliştirici ekibinin hayatının bir bölümünü adadığı bu oyunlarda elbette sürpriz yumurtalar (easter egg) bulunabilir. Oyuncuların bu sürpriz yumurtaları bulmayı çok sevdiğini bilen geliştiriciler, oyunlarına sadece belirli şartlar altında görülebilen, genelde bulması zor olan sürpriz yumurtalar ekliyor.

Dünyanın en popüler oyun serilerinden biri olan Halo’da ise diğer sürpriz yumurtalardan daha farklı olarak bir gizli adam var. Hem Halo 2 hem de Halo 3’de görülen bu yarı çıplak adam, oyunu oynayan oyuncuların da bir hayli ilgisini çekiyor. Peki bu adam kim, neden basketbol şortuyla oyunun içinde görülüyor?

“Half-Naked Guy” ismiyle de bilinen bu sürpriz yumurta, aslında oyunun geliştiricisi Jason Jones’un ta kendisi.

Halo oyunlarını geliştiren Bungie’nin kurucu ortağı olan Jason Jones, Halo: Combat Evolved ve Halo 2’nin proje liderliğini yapmış bir isim. Şu anda Bungie’nin baş kreatif sorumlusu olarak çalışmaya devam ediyor.

Peki bu adam oyunun içinde ne arıyor?

Eğer tüm dünyanın severek oynadığı bir oyun geliştirseydiniz içerisinde sizden bir şeylerin yer almasını ister miydiniz? Jason Jones da bunu istemiş olmalı ki oyuna üzerinde sadece basketbol şortu bulunan bir görüntüsünü eklemiş. Halo serisinde bir hayli ünlenen bu sürpriz yumurta, ilk olarak Halo 2’de görülüyor. Burada popülerleştikten sonra aynı adamın Halo 3’te de yer aldığını görüyoruz.

Yarı çıplak adam sürpriz yumurtaları nerede?

Halo 3 easter egg

Halo serisinin yarı çıplak adamı ilk olarak Halo 2’nin Gravemind bölümünde görünüyor. Bir ara sahnede ortaya çıkan sürpriz yumurtayı görmek için bölüme Legendary’de başlamanız gerekiyor. Bu zorluk seviyesinde başladığınızda, bölümün başındaki ara sahnede kalabalığın arasında Jason Jones’u görebiliyoruz.

Halo 3’te ise yedinci terminale yakın gizli bir alanda havada süzülür bir şekilde bu yarı çıplak adamı görebiliyoruz.

Oyun Oynarken Şans Eseri Karşılaştığınızda Hem Şaşıracağınız Hem de Tebessüm Edeceğiniz 15 Sürpriz Yumurta

Sürpriz yumurtalar insanları oyuna daha çok bağlıyor.

Bir oyunda sürpriz yumurta olması, oyun ve oyuncular arasında bağ kurmak için çok güzel bir yöntem. Buradaki sürpriz yumurta, oyuncularla geliştirici arasında çok güzel bir bağ olmasını sağlamıştı. Peki diyelim ki sizler bir oyun geliştirdiniz, bu oyuna nasıl bir sürpriz yumurta koyardınız? Yorumlarda buluşalım.

Başa dön tuşu