Call of Duty Oyunları Game Pass’e Gelecek Mi? Microsoft Açıkladı

Call of Duty oyunları için Game Pass servisine gelip gelmeyeceği sorusu Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phill Spencer tarafından açıklığa kavuşturuldu. Listede ayrıyeten Diablo ve Overwatch oyunları da yer alıyor. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı hala sonuçlanmış değil. FTC (Federal Ticaret Komisyonu) ve CMA (Rekabet ve Piyasa İdaresi Kurumu) tarafından verilecek olan onay bekleniyor. Ne var ki bu noktada, CMA tarafının, satın alım sürecinin tamamlanmasının rekabeti baltalayacağı konusunda birtakım kaygılarının olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Öte yandan, satın alımın tamamlanmasının akabinde Activision Blizzard oyunlarının Game Pass servisine gelmesi istikametinde beklentiler de yol değil. Özellikle Call of Duty serisinin başı çektiğini hepimiz biliyoruz.

Call of Duty Oyunları Game Pass’e de Gelecek

Yakın bir vakit evvel Microsoft günlük sayfası üzerinden açıklama yapan Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer, bizlere müjdeli bir haber verdi. O denli ki Activision Blizzard Microsoft bünyesine geçtikten sonra, Call of Duty, Diablo ve Overwatch oyunlarının Game Pass servisine ekleneceğini onayladı:

“Overwatch, Diablo ve Call of Duty dahil Activision Blizzard’ın çok sevilen oyun kütüphanesini Games Pass üzerinde mevcut hale getirmek ve oyun topluluklarını büyütmek niyetindeyiz.”

Bu elbette PlayStation oyuncularının özellikle askeri temalı serinin oyunlarından yoksun bırakılacağı manasına gelmiyor. Hatırlarsanız Amerika menşeli yazılım devi, Sony ile yaşanan sürtüşme sırasında Call of Duty oyunlarının PC ve Xbox konsollarına özel hale getirilmeyeceğini ve PlayStation konsollarında da satışa sunulmaya devam edileceğini bir kere daha tekrarlamıştı. Lakin PC ve Xbox kullanıcıları elbette abonelikleri kapsamında ek fiyat ödemeden erişim sağlayabilecekler.

Şu an için bahsi geçen markaların oyunlarının ne vakit servise ekleneceğine dair vakit aralığı verilmiş değil. Fakat satın alım sürecinin en geç Haziran ayı üzere tamamlanacağını göz önünde bulunduracak olursak, en az dokuz ay kadar beklememiz gerekecekmiş üzere görünüyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu