2019’da en çok gelir elde eden ücretsiz oyunlar!

Fortnite – 1,8 milyar dolar
Fortnite Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen, Epic Games tarafından yayınlanan bir co-op, sanal, online hayatta kalma oyunudur. Oyun Fortnite: Save the World, Fortnite Battle Royale ve Kreatif isminde üç oyun modunu içerir.

Dungeon Fighter Online – 1,6 milyar dolar
DFO olarak da bilinen Dungeon Fighter Online, Nexon’un Güney Koreli bir yan kuruluşu olan Neople tarafından geliştirilen ve yayınlanan ve asıl olarak 2005’te Hangame tarafından yayınlanan çok oyunculu bir PC oyunudur.

Honour of Kings – 1,6 milyar dolar
Eski Valor ve akabinde Strike of Kings’in Realm of Valor Arena, TiMi Studios tarafından geliştirilen ve Tencent Games tarafından iOS, Android ve Nintendo Switch için Çin anakarası dışındaki pazarlar için yayınlanan çok oyunculu bir çevrimiçi savaş arenası olan Wangzhe Rongyao’nun milletlerarası bir uyarlamasıdır.

League of Legends – 1,5 milyar dolar
League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan görüntü oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Oyunun baş dizayncısı, Defense of the Ancients haritasını tasarlayan Steve Feak’dir.

Başa dön tuşu