Bethesda da GeForce Now sisteminden çekildi

NVidia’nın kısa müddet evvel oyun severlerin kullanımına sunduğu GeForce Now, epey ilgi görmüştü. Ülkemizde de kullanıma sunulan stream tabanlı oyun servisi, sunduğu performansla oyun severlerin beğenisini kazanmıştı.

Hatırlanacağı üzere Google da kısa müddet evvel stream tabanlı oyun servisi Stadia’yı kullanıma sunmuştu. Ama oyuncuların Stadia’da yaşadıkları gecikme sıkıntıları, bu servise olan ilgiyi ve hevesi baltalamıştı.

Bethesda da GeForce Now sisteminden çekildi

Google’ın akabinde NVidia’nın da stream tabanlı oyun servisine kullanıma sunmasıyla işler kızıştı. GeForce Now’ın, Stadia’ya oranla çok daha verimli çalışması, Stream üzerinden oyun oynamak isteyenleri bu sisteme yöneltmişti.

GeForce Now’ın Stadia’ya göre en büyük eksiği yeteri kadar geniş bir kütüphaneye sahip olmamasıydı.

Nitekim geçtiğimiz gün gelen haberle bu kütüphanenin daha da daraldığını öğrendik. Geçtiğimiz günlerde Activision tüm oyunlarının GeForce Now sisteminden kaldırılacağını açıklamıştı. Artık de benzeri bir açıklama Bethesda’dan geldi. Pek çok tanınan üretimde imzası bulunan Bethesda da oyunlarını GeForce Now sisteminden çektiğini açıkladı.

Nvidia’dan Cory Banks da bu durumu doğruladı. Şimdilik Bethesda ve Activision’ın oyunlarını GeForce Now’dan neden çektiklerine ait net bir açıklama gelmiş değil.

İşin âlâ yanı ise GeForce Now’da hala Ubisoft, Warner Bros ve Square Enix üzere değerli yapımcıların oyunlarını oynamak mümkün. Muhtemelen NVidia önümüzdeki devirde bu üretimcilere yenilerini ekleyecektir.

Başa dön tuşu