Bloodborne’un PC Versiyonu Tamamıyla Sony’ye Bağlıymış

Oyun kesimindeki tanıdık isimlerden olan Lance McDonald, yaptığı yeni paylaşım ile Bloodborne’un PC versiyonu için umut verici konuştu. Bu da, oyunun Epic Games ve Steam üzerinden de yayınlanma ihtimalini güçlendiriyor üzere. Ayrıntılar haberimizde.

PlayStation 4 konsoluna özel olarak yayınlanmış olan oyunlar, Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden birer birer PC kullanıcıları ile buluşuyorlar. Şimdiye kadar Horizon: Zero Dawn – Complete Edition, Days Gone, God of War ve Marvel’s Spider-Man Remastered çıkışını gerçekleştirmiş iken, Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, The Last of Us Part 1 ve söylenti halinde olan Returnal ve Sackboy: Büyük Macera oyunlarını da bekliyoruz.

Her ne kadar bahsi geçen oyunların gelişi bizleri heyecanlandırmaya devam ediyor olsa da, gözler hala Bloodborne oyununu da arıyor. Bildiğiniz üzere, FromSoftware tarafından geliştirilmiş olmasına karşın, PlayStation 4 için özel olarak satışa sunulmuştu. Haliyle hakları da Sony Interactive Entertainment’ın ellerinde duruyor.

Bloodborne’un PC Versiyonu için Gözler Sony’ye Döndü

Bugün Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Lance McDonald, ki kendisi Bloodborne için resmi olmayan 60 FPS güncellemesini geliştirmişti, umut verici telaffuzlarda bulundu. Söylediğine nazaran, ortada teknik bir pürüz yokmuş. O denli ki hakları Japon teknoloji devinin ellerinde olduğu için, geliştiriciye muhtaçlık duymadan rastgele bir vakitte çıkartabilirmiş. Aslında yakın bir vakit evvel de buna ait birtakım telaffuzlar duymuştuk. Ne var ki şimdilik resmi bir gelişme yok.

Dahası ise Lance McDonald, 60 FPS güncellemesinin iki satırdan oluştuğunu ve bir müddet evvel kapatılan Japan Studio’nun da PC versiyonu üzerinde çalıştığını söylüyor. Başka bir deyişle, stüdyonun gerçekleştirdiği çalışmaya ait bilgilerin hala Japon teknoloji devinin elinde olması bir epey yüksek ihtimal.

Bir mühlet evvel Bloodborne’un PC uyarlaması, PlayStation 5 versiyonu ve devam oyunu ile ilgili söylentiler duymuştuk. Şayet McDonald’ın da dediği üzere oyunun Epic Games ve Steam mağazalarına gelişi için FromSoftware stüdyosunun projenin başında bulunması gerekmiyor ise, bu yıl içerisinde satın alınmış olan Nixxes Software devreye sokularak PC kullanıcıları ile buluşturulabilir. Bakalım Sony’nin elindeki kartlarda Bloodborne da var mı? Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu