Back 4 Blood İçin Çalışmalar Sona Erdi!

Back 4 Blood’un ardındaki ekip olan Turtle Rock Studios, bu oyunla ilgili çalışmaları sona erdirdiğini duyurdu. Şirket bunun yerine, yeni bir AAA oyun projesi başlatacak.

Video oyun tutkunları, 2021 yılında “Back 4 Blood” isimli bir oyunla tanışma imkanı yakalamışlardı. Dünyanın en popüler korku-gerilim oyunlarından Left 4 Dead‘in ardındaki ekip tarafından hayata geçirilen oyunun, Left 4 Dead’in yerini alabileceği düşünülüyordu. Ancak bu beklenti boşa çıkmış gibi görünüyor. Zira geliştirici ekip Turtle Rock Studios tarafından yapılan açıklamalar, Back 4 Blood için yolun sonuna geldiğini gözler önüne seriyor.

Turtle Rock Studios, yeni bir AAA oyun projesi başlattığını ve bu yüzden de artık Back 4 Blood için yeni içerik oluşturmayacağını duyurdu. Yapılan resmi açıklamada, Turtle Rock Studios’un büyük bir şirket olmadığı, yeni oyun projesi nedeniyle Back 4 Blood için çalışabilecek eleman kalmadığı ifade edildi. 

Back 4 Blood, açık kalmaya devam edecek!

Back 4 Blood

Back 4 Blood için zaten üç içerik oluşturuldu. Bu içerikler, “Tunnels of Terror”, “Children of the Worm” ve “River of Blood”. Bundan sonraki süreçte hem oyunun kendisi ve sunucuları hem de genişletme paketleri erişilebilir olmaya devam edecek. Ancak bundan sonraki süreç için daha büyük genişletme paketleri veya güncellemeler düşünüyorsanız, fazla heveslenmeyin. Zira böyle bir şey olmayacak.

Kendinizi Gerçek Bir Gladyatör Gibi Hissedeceğiniz For Honor, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu!

Turtle Rock Studios, Back 4 Blood ile ilgili açıklamalarını “Başımızı eğip laboratuvara geri dönme ve bir sonraki büyük şey üzerinde çalışma zamanı. Kısa vadede biraz daha sessiz olsak da her zamankinden daha büyük, daha cesur ve daha iyi döneceğimize söz veriyoruz.” şeklindeki iddialı cümlelerle sona erdirdi. Ekibin genel olarak Left 4 Dead benzeri projeler geliştirdiğini düşünecek olursak, bir sonraki AAA oyunun da aynı temada olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu