Assassin’s Creed Valhalla, Steam’e Gelecek Gibi

Assassin’s Creed Valhalla, Steam mağazasının yolunu tutmuşa benziyor. Oyunun Ubisoft Connect sayfasında keşfedilen bir ayrıntı, başları karıştırdı. Hususa ait olarak gözler de Fransız yayıncı ile Epic Games tarafında döndü.

Epic Games şirketinin dijital PC oyunu mağazası, 2018 yılının sonlarına gerçek faaliyete geçmişti. Haftalık olarak verdiği fiyatsız oyunlara ek olarak, vakit içerisinde büyük yayıncılar ile yapılan değerli mutabakatlarla da dikkat çekmeyi başarmıştı. Bu mutabakatlar kapsamında muhakkak başlı oyunlar, ya altı ay yahut bir yıl ortasında değişen müddetlerde ya da kalıcı olarak mağaza üzerinden oyuncular ile buluşturuluyor.

Bahsi geçen büyük yayıncılardan birisi de Ubisoft. Son olarak 2019 yılının Ocak ayında yapılan duyuruyla, The Division 2 ve sonrasında çıkan Fransız yayıncının oyunları Steam mağazası üzerinden satışa sunulmamıştı. Bu da, PC platformundaki oyuncuları Epic Games ve Ubisoft ortasında seçim yapmaya zorlamıştı. Lakin görünüşe nazaran Assassin’s Creed Valhalla, Valve mağazasına da gelecek.

Assassin’s Creed Valhalla, Steam Mağazasına da Geliyor Mu?

ResetEra sitesinden The AshenOne isimli kullanıcı tarafından keşfedilene nazaran, son Assassin’s Creed oyununun Ubisoft Connect sayfasının kodunda STEAM ibaresi bulunuyor.

2019 yılında yapılan bir röportaj sırasında konuşan Ubisoft Lider Yardımcısı Chris Early, Steam mağazasının iş modelinin gerçekçi olmadığını söylemişti. Birebir röportajda, Epic Games Üst Yöneticisi Tim Sweeney ise maksatlarının uzun vadeli ve stabil bir çalışma yaratma olduğunu lisana getirmişti.

Assassin’s Creed Valhalla sayfasının kodundaki Steam ibaresi bir ihtimal yanlışlı giriş olabilir. Şayet değilse, ‘uzun vadeli ve stabil bir çalışma’ ile neyin kastedildiğiyle ilgili olarak başlarda soru işaretleri oluşacaktır elbette.

Bakalım Epic Games ve Ubisoft taraflarından hususla ilgili olarak aydınlatıcı bilgi ne vakit gelecek? Gelişmeleri takipte olacağız.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu