Assassin’s Creed Mirage Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Ubisoft Forward sırasında yayınlanan birinci fragmanının akabinde, Assassin’s Creed Mirage hakkında yeni bilgiler gelmeye ve oyunun genel tablosu da şekillenmeye devam ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Kafasındaki soru işaretlerine birer karşılık ve adalet arayışında olup da hayatı sokaklarda hırsızlık yaparak geçen Basim rolünde olacağız. Ne var ki Hidden One örgütünden Roshan ile müsabakası ile karakterimizin hem bu durumu hem de mukadderatı hiç de iddia etmediği bir biçimde değişecek ve usta bir suikastçı haline gelecek.

Ubisoft Forward sonrasında, Game Rant tarafından Yaratıcı Direktör Stephane Boudon ile bir röportaj yapıldı ve yeni bilgiler ortaya çıktı. Haliyle, bizleri nasıl bir oyunun beklediği konusunda daha fazla ayrıntıya sahip olabiliyoruz.

Assassin’s Creed Mirage Hakkında Yeni Bilgiler Geliyor

Senaryosu dokuzuncu yüzyılın Bağdat kentinde geçecek olan Assassin’s Creed Mirage, birinci oyundan ve Ezio üçlemesinden de esinlenilerek geliştiriliyor olsa da aslında genel olarak serinin her oyunundan izler taşıyacakmış. O denli ki Unity oyunundan birtakım araçların ve son üçlemedeki oyunların DNA’larını da görebilecekmişiz. Zati bu oyunun birinci başta Eivor’un macerası için bir indirilebilir içerik olarak planlanmış olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, Valhalla ile ilgili bir şeyler görebilmemiz çok da sürpriz olmazdı.

Oyunun senaryo uzunluğunun, net bir şey söylenmese de, Assassin’s Creed Revelations ve Unity ile eş olduğu söyleniyor. Bundaki en büyük etken ise, bir rol yapma oyunu olmadığı, derli toplu ve ağır bir kıssa anlatımının sunulacak olmasıymış. Bununla birlikte her ne kadar oyunun geçtiği periyoda Animus aygıtı ile geçiş yapacak olsak da, son üçlemede olduğu üzere günümüzde yahut gelecekte geçen bir misyonun olmayacağı da söylendi. Bu noktada Revelations’ın ortalama 12.5 saat ve Unity’nin de ortalama 16.5 saat sürdüğünü göz önünde bulunduracak olursak, Mirage de aşağı üst bu civarda bir uzunlukta olacak üzere görünüyor.

Röportajın ilerleyen kısımlarında bir oldukça geliştirildiği söylenen yapay zeka konusuna da değinen Yaratıcı Direktör Stephane Boudon, artık üç kademeli aranma sisteminin oturtulduğunu söyledi. O denli ki birinci kademede yapay zeka karakterler yalnızca bizi arayacak iken, son basamakta ise her an her yerde başımız kedere girebilecekmiş.

Son olarak, bahtımızın değişmesine neden olan Roshan karakterinin ehemmiyetinin büyük olduğu da söyleniyor. Başımızdaki soru işaretlerine yanıt bulmada kritik rol oynayacak Roshan, Basim için bir akıl hocası pozisyonunda bulunacak. Lakin kıssanın ilerleyen safhalarında ikili ortasında birtakım fikir ayrılıklarının yaşandığını görebilecekmişiz.

Amazon Luna, PC (Epic Games Store ve Ubisoft Store), PlayStation 4, PlaySation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Assassin’s Creed Mirage, 2023 yılında çıkacak. Halihazırda Ubisoft Store üzerinden ön-sipariş ile satın alabiliyorsunuz.

Başa dön tuşu