Age of Empires Oyunları Xbox Konsollarına Geliyor

Microsoft ve World’s Edge tarafından yapılan sürpriz duyuru ile Age of Empires oyunları Xbox konsollarına geliyor. Ayrıyeten Age of Mythology: Retold da ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde.

Age of Empires Oyunları Xbox Konsolları için Duyuruldu

Bizi eski çağlara götüren Age of Empires serisi, gerçek vakitli strateji tipinin sevilen temsilcilerinden olmuştur. 1997 çıkan birinci oyundan bu yana, hem ana hem de yan olmak üzere dokuz oyun satışa sunulmuştu. Son olarak 2021 yılının Ekim ayında çıkan dördüncü oyunun akabinde, bu ay içerisinde seri yirmi beşinci yılını kutluyor. Yakın bir vakit evvel gerçekleştirilen özel bir yayın sırasında, Age of Empires II: Definitive Edition ve Age of Empires IV Xbox konsolları için duyuruldu.

İkinci oyunun geliştirilmiş sürümü 31 Ocak 2023 tarihinde, dördüncü oyun ise 2023 yılının sonraki bir periyodunda Xbox One ve Xbox Series konsolları için satışa sunulacak. Ayrıyeten birinci günden de Game Pass servisine eklenecek.

Xbox Wire üzerinden duyuru sonrası bir açıklamada bulunan World’s Edge stüdyosundan Emm Bridle, grubun yalnızca denetim kolu kullanmanın da uygun hissettireceği bir tecrübe ile kalmayıp Xbox üzerinde nasıl oynayabileceğimizin öğretileceği yeni bir ders de hazırlamak için de sıkı çalışıyorlarmış. Bununla birlikte, kaynak idaresinin daha tesirli ve sezgisel hale gelmesine yardımcı olacak yeni bir yapay zeka da eklenecekmiş.

Bridle, Xbox konsollarına gelecek olan Age of Empires II: Definitive Edition oyununda seksen üç haritanın, kırk iki çok oyunculu uygarlık , otuz dört ana senaryo vazifesi, on çok oyunculu mod ve yedi kooperatif senaryo içerecek. Ayrıyeten Xbox versiyonlarının fare ve klavye, seçeneğe bağlı çapraz platform ve Xbox Cloud Gaming oynanış dayanağı sunacağı da teyit edildi.

Age of Mythology: Retold Geliyor!

Bir başka sürpriz duyuru ise Age of Mythology: Retold’un PC için geliyor oluşu. Birinci günden Game Pass servisine de eklenecek olan bu gelişmiş sürüm ile ilgili şimdilik detaylı bilgiler olmasa da, World’s Edge stüdyosunun başındaki isim olan Michael Mann özgün oyunun güncellenmiş grafiklere, özelliklere ve çok daha fazlasına sahip bir biçimde karşımıza tekrar çıkacağı söylendi. İlerleyen vakitlerde daha fazla haber için beklemede kalmamız istenmiş. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu