Actua Soccer 2, Yıllar Sonra Geri Dönüyor

Futbol oyunları artık FIFA ve eFootball (eski ismiyle PES) serilerinden ibaret olsa da, geçmişte farklı ve klasikleşmiş birçok futbol oyunu ile karşılaşmıştık. Şayet günümüzün çağdaş teknolojili oyunlarından sıkılıp da nostalji yapmayı isterseniz, 1997 yılında çıkmış olan Actua Soccer 2 ile önümüzdeki ay tekrar buluşacağız. Ayrıntılar haberimizde.

Eskilerin unutulmaz klasiklerinden olan Actua Soccer serisinin ikinci oyunu, Gremlin Interactive tarafından geliştirilmişti. Şirket birebir vakitte oyunun Avrupa bölgesinde yayıncılığını da üstlenmişti. Kuzey Amerika yayıncısı ise Fox Interactive olmuştu.

25 Yıllık Actua Soccer 2, Yine Yayınlanacak

Actua Sports serisinin bir modülü olan Actua Soccer 2, PC (Steam) için 10 Ekim 2022 tarihinde tekrar satışa sunulacak. Ne var ki, eskinin olduğu üzere bir uyarlanması olmayacak. O denli ki, rastgele bir noktada kaydetme ve kayıtlı belgeyi yükleme, çağdaş denetim kollarının birçok için dayanak, denetim tuşlarını yine ayarlama, manzara ölçeklendirme ve yumuşatma seçenekleri üzere birçok ek ayar ile geliştirilmiş bir versiyon olacak.

1997 / 1998 memleketler arası dönemini kapsayan Actua Soccer 2 oyununun içeriğinde, özelleştirilmiş dönem, kupa, dostluk yahut pratik dönemler bulunacak. Ayrıyeten on bir ulusal kadro ve efsanevi İngiliz futbolcu Alan Shearer tarafından oluşturulmuş ve Beckham ve Pele üzere devrin kıymetli oyuncularının bulunduğu All Star grubu da oyunun içeriğinde yer alıyor olacak.

Şu an için oyunu Steam mağazasından istek listenize ekleyebiliyorsunuz. Fiyatı şimdi belirlenmiş değil, fakat bir dizi düzgünleştirme içeriyor olsa da kıymetli olmayacağını kestirim ediyoruz. Sonuç de yirmi beş yıllık bir oyun kelam konusu ve sistem ihtiyaçları bile duygulandırıyor: 100 MB bellek ve 500 MB boş alan.

Başa dön tuşu