Star Wars KotOR Remake Geliştirici Mi Değiştirdi?

Embracer Group tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, Star Wars KotOR Remake geliştirici değiştirdi. Şimdilik net bir açıklama olmasa da, daha evvelce yayınlanan rapor ışığında iddiada bulunabiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Çıktığı periyotta ve sonrasında oyun dünyasında büyük bir tesir bırakmış olan Star Wars KotOR Remake, şu periyotta bile keyifle oynanıyor. Eylül ayındaki PlayStation 5 sunumunda ise yine imal versiyonu duyurulmuş ve büyük bir coşkuyu da beraberinde getirmişti. Sıfırdan en son teknoloji ile geliştirilen oyun için, sıra tabanlı oynanıştan vazgeçilerek, God of War ve Nioh 2 üzere oyunlardan esinlenilerek oturtulacak bir sistemin sunulacağı söylenmişti.

Uzun vakittir haber alamadığımız tekrar imal Star Wars KotOR için Haziran ayının sonunda Jason Schreier tarafından yayınlanan rapor ile işlerin pek de yolunda gitmediğini söylenmişti. LucasFilm ve Sony Group şirketlerine gösterilmek üzere hazırlanan demonun stüdyoyu şad etmemesi sonrasında, Tasarım Direktörü Brad Prince ve Sanat Direktörü Jason Minor ikilisinin kovulmaları ile geliştirilme sürecinin süresiz olarak ertelendiğine ve en erken 2025 yılında çıkabileceğine dikkat çekilmişti.

Star Wars KotOR Remake Geliştirici Değiştirmiş Olabilir

Büyük bir belirsizliğin hakim olduğu oyun için beklenen atak Embracer Group tarafından yapılmış üzere görünüyor. Şirket tarafından söylenene nazaran, AAA projelerden birinin bünyesindeki bir diğer stüdyoya devredildi. Bu değişimin, bahsi geçen projenin istenen kalite düzeyinde kalması için yapıldığı ve rastgele bir gecikmenin beklenmediğinden de bahsedilmiş.

Her ne kadar rastgele bir isim verilmemiş olsa da, bahsi geçen proje büyük ihtimalle yine üretim Star Wars KotOR. Zira Schreier tarafından hazırlanan raporda, birtakım Aspyr geliştiricilerinin dayanak pozisyonunda bulunan Saber Interactive stüdyosunun tekrar imal projesinin geliştirilme kademesinde liderliğe geçebileceğine dair inancının olduğu söylenmişti.

Başa dön tuşu