Dünya eve kapandı CoD Warzone oynuyor!

Şu ortalar dünya koronavirüs salgını ile çalkalanıyor. Pek çok ülkede okullar tatil edilirken, uzmanlar sıklıkla mecbur kalmadıkça meskenden çıkmayın uyarısı yapıyor.

Bu ihtarlar pek çok ülkede çizgi safhaya ulaşmış durumda. O denli ki İtalya üzere kimi ülkeler adeta sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Hal bu türlü olunca da F2P usulündeki oyunlara olan ilgi arttı.

Şimdiye kadar vakit bulamadığı için oyun oynayamayan pek çok kişi soluğu PC ve konsollarının başında aldılar.

Ne tesadüftür ki Call of Duty’nin fiyatsız versiyonu da tam bu basamakta kullanıma sunuldu. Battle.net, PS Store ve Xbox Store üzerinden fiyatsız olarak yayınlanan üretim oyun severlerden büyük ilgi gördü.

İlk 24 saatinde 6 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan üretim, şimdilerde 15 milyon oyuncuyu geçmiş durumda.

Oyun severlere klasik bir battle royale tecrübesi sunan Call of Duty Warzone, fiyatsız olması nedeniyle ağır ilgi görüyor.

Bu ortada taban not olarak belirtelim. Oyuna Türkiye’den giren oyun severler, genel itibariyle lag aldıklarını söylüyorlar. Bu lag müddetinin bilhassa PC tarafında çok daha uzun olduğu da tezler ortasında.

Sonuçta yeni bir oyun ve çok ağır ilgi görüyor. Münasebetiyle bu aşamada oyunda çeşitli problemler ortaya çıkması son derece olağan diyebiliriz.

Başa dön tuşu