Yeni Silent Hill filmi geliyor

Oyun dünyasındaki hit üretimleri artık beyaz perdede görmeye alıştık. Ancak ne yazık ki oyun dalında isim yapmış olan imaller, sinemaya uyarlandığında sonuç genelde hayal kırıklığı oluyor. Keza bunu daha evvel birçok sefer yaşadık.

2006 yılında yayınlanan Silent Hill filmi de bu açıdan serinin fanlarını çok fazla şad edememişti. Zira Silent Hill oyunlarıyla, sinema ortasında büyük farklılıklar vardı. Yeniden de bu seriyi beyaz perdede görmekten memnunluk duyan oyun severler için güzel bir haberimiz var. Yeni Silent Hill sineması geliyor.

Silent Hill sineması için yeşil ışık

2006 yılında yayınlanan sineması izleyenlerin de hatırlayacağı üzere direktör koltuğunda Christophe Gans oturuyordu. Gans 2012’de imaline başlanması planlanan Silent Hill Revelation projesini kabul etmemiş ve bu sinemanın daha çok Resident Evil’ı andırdığını açıklamıştı.

Gans geçtiğimiz günlerde Fransız bir mecraya gelecek planlarından bahsetti. Şu anda önemli bir sinema üzerine düşündüğünü belirten Gans, laf ortasında yeni bir Silent Hill sineması için de vaktin geldiğini söyledi.

Görünen o ki şu anda yeni Silent Hill filmi için çalışmalar başlamış durumda. Büyük bir ihtimalle direktör koltuğunda da birinci sinemada olduğu üzere tekrar Christophe Gans oturacak.

Bu ortada şunu da taban not olarak hatırlatmamız gerekiyor. Son olarak Konami’nin 2 yeni Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığı sav ediliyordu. Lakin bu argümanların üzerinden oldukça mühlet geçmiş olmasına rağmen somut bir sızıntı gerçekleşmedi.

Başa dön tuşu