Yeni Half Life oyunu satışa sunuldu!

FPS denildiğinde akla gelen birinci serilerden biri olan Half Life tam 13 yıl ortadan sonra yeni oyunuyla PC’lerimize konuk oluyor.

Valve’in geçtiğimiz sene tanıttığı ve uzun bir müddettir üzerinde çalıştığını açıkladığı Half Life Alyx geçtiğimiz gün itibariyle raflardaki yerini aldı. Steam’de 92TL’lik etiketle satılan oyunun en büyük dezavantajı ise oynanabilmesi için VR gözlüğe gereksinim duyuyor olması.

Yeni Half Life oyunu satışa sunuldu!

Başka bir değişle yeni Half Life oyununu deneyim edebilmek için Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest ya da Windows Mixed Reality aygıtlarından birisine sahip olmanız gerekiyor. Şayet bu sanal gerçeklik gözlüklerinden birine sahipseniz o vakit unutulmaz bir macera sizi bekliyor demektir.

Oyunun birinci inceleme puanlarının muazzam olduğunu söyleyebiliriz. Hali hazırda Half Life Alyx ortalama puanı 93. Uzun bir müddettir Metacritic üzerinde bu kadar yüksek ortalamaya sahip oyun görmemiştik.

Bu ortada sanal gerçeklik gözlüğünüz yoksa da üzülmeyin. Oyunu YouTube üzerinde oynayıp bitirenlerin görüntülerine göz atarak, yeni Half Life tecrübesine eşlik edebilirsiniz.

Eğer oyunun nasıl başladığını merak ediyorsanız, IGN tarafından yayınlanan ilk 17 dakika görüntüsüne aşağıdan göz atabilirsiniz.

Dip not olarak belirtelim. Tahminen “kaç para bir sanal gerçeklik gözlüğü” diye isyan edenler olabilir. En ucuzu 5000 TL – 6000 TL civarlarında.

Başa dön tuşu