Yeni Doom Eternal, 20 Mart’ta Playstore’da

Türkiye’nin en yüksek teknoloji yatırımını yapan Türk Telekom, farklı müşteri gereksinimlerine yönelik geniş eser yelpazesiyle en uygun müşteri tecrübesi sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Türk Telekom, Türkiye’nin dijital oyun platformu Playstore’da ön sipariş ile satışa çıkan ‘Doom Eternal’ın yeniliklerini oyun severlerle buluşturuyor.

Yeni Doom Eternal, 20 Mart’ta Playstore’da

PC ve Mac platformları için 3 binden fazla oyunun, Free to Play paketleri, PlayStation 4 oyunları ile oyuncu ekipmanlarının satışa sunulduğu Playstore’da; FPS (Birinci Şahıs Nişancı) serisi ‘Doom’, artık yeryüzüne taşınıyor.

2151 yılında Dünya gezegeni

ABD’li oyun firması id Software’in, id Tech 6 grafik motoru kullanarak geliştirdiği ‘Doom’, Bethesda Softworks tarafından Mayıs 2016’da yayınlanmıştı. ‘Doom Eternal’da ise aksiyon kaldığı yerden devam ediyor. Mars’ta açılan boyut kapılarından fırlayan yaratıklara kök söktüren Doomguy karakteri, 2151 yılında Dünya’yı ateşlerle kaplayan bu yaratıklarla savaşıyor.

Doom Eternal, iki yıl evvel E3 Fuarı’nda duyurulduğu günden bu yana oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor. Doom Eternal’daki Praetor Suit, Alev Topu ve DOOM Blade üzere yeni silahlar ve silah eklentilerinin yanı sıra, Double Dash üzere yetenekler oyuncuları her zamankinden daha süratli, güçlü ve mahir kılacak. Çok sayıda yeni düşman ve 2v1 çok oyunculu BATTLEMODE ile kuvvetli bir oyun tecrübesi oyuncuları bekliyor.

Playstore’dan ön sipariş verenler, birinci sefer çağdaş platformlara çıkışını yapacak DOOM 64 dijital sürümüne ve oyun içi görünümler sağlayan Rip and Tear Paketi’ne sahip olacak. Türk Telekom’un konutta internet müşterileri internet faturasına ek 12 aya varan taksit seçeneğiyle; Türk Telekom müşterisi olmayan oyun severler ise kredi kartı yahut taşınabilir ödeme seçeneğiyle oyunu satın alabilecekler. Oyuncularla 20 Mart’ta buluşacak olan Doom Eternal’ın, Playstore ön sipariş fiyatı 186 TL olarak belirlendi.

FPS tipinin birincisi kabul ediliyor

FPS tipinin öncüleri ortasında yer alan ‘Doom’un birinci oyunu 1993 yılında yayınlandı ve devam üretimleriyle satış rekorları kırdı. Vakit içinde geliştirilen grafikler, uzayan oyun mühleti ve yenilenen müziklerin yanı sıra karaktere ve oyun içi silahlara eklenen yeni özelliklerle Doom serisi diğer bir tarafa evrildi.

Başa dön tuşu