Yeni Call of Duty: Warzone 2.0 Detayları ve Dahası Ortaya Çıktı

Activision, bugün yaptığı duyurular ile yeni Call of Duty: Warzone 2.0 detayları ve daha fazla bilgiyi oyunculara sundu. Pekala bizi önümüzdeki devirde hem Battle Royale oyunu hem de Çağdaş Warfare 2 ile ilgili olarak neler bekliyor? Ayrıntılar haberimizde.

Yeni Call of Duty: Warzone 2.0 Ayrıntıları Neler?

Öncelikle Warzone 2.0 oyununda kullanılacak olan yeni Al-Mazrah haritası, on sekiz farklı kıymetli nokta ve yakın bir vakit evvel satışa sunulmuş olan Çağdaş Warfare 2 oyununun çok oyunculu bileşeninde bulunan haritalardan kısımlar içerecek. Şimdilik çok fazla ayrıntıya girilmemiş olsa da, önümüzdeki günlerde yeni harita ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilecekmiş.

Geçtiğimiz aylarda yapılmış olan Warzone 2.0 duyurusunda, Gulag modunun revizyondan geçirildiğini öğrenmiştik. Warzone oyununda teke tek bir uğraşa girmişken, artık rastgele eşleştirilmiş oyuncular ve evvelce ayarlanmış bir hazır set (loadout) ile ikiye iki bir çatışma bizi bekleyecek.

Her bir grup rakip ekibi ortadan kaldırmak için gayrete giriştikten sonra, Jailer ismi verilen bir yapay zeka karakteri de çatışmaya ortak olacakmış. İşin enteresan yanı şu ki, şayet iki ekip bir ortaya gelip bu yapay zeka karakteri yere sererse Al-Mazrah haritasına geri dönebileceklermiş. Aksi takdirde, yani belli vakit aralığında elenen bir ekip olmaz yahut Jailer ayakta kalırsa, bütün oyuncular çatışmayı kaybetmiş sayılacaklar.

Warzone 2.0 haritasının genelinde, Stronghold üzere yapay zeka karakterlerin olduğun alanlar olacakmış. Buraları tamamlamayan gruplar, özel hazır setler elde edeceklermiş. Birinci tamamlayan kadro ise, tekrar yapay zeka karakterlerin bulunduğu ve büyük bir meydan okumanın üstesinden gelmenizin gerekeceği Black Site için bir anahtar kazanacakmış. Meydan okumayı tamamlarsanız, silah şablonu ve daha pahalı eşyalar sizin olacakmış.

Bunların yanı sıra, yöre sesli sohbeti, yere düşmüş olan öteki oyuncuları sorgulayıp düşmanların bulunduğu bölgelere ait istihbarat, grup tabanlı modlar için daha geniş bir takım oluşturma ismine düşman operatörlere katılma seçeneği, her birinde bir daralan çember olmak üzere üç inançlı bölge, iki yeni araç ve çok daha fazlası olacakmış. Oyunda ayrıyeten hem araç hem de operatör kapsamında sulak alanlarda yapacağımız çatışmalar ve DMZ modu da bizi bekleyecek.

Bu moddan aslında duyuru sırasında bahsedilmişti. Activision tarafından verilen ek ayrıntılara nazaran DMZ, açık dünya, öykü anlatımlı bir bir tahliye modu olacak. Oynanış esnasında operatör gruplarının topluluk tabanlı vazifeleri tamamlayabilecek, yan misyonlar ile meşgul olabilecek, düşman operatörler yahut yapay zeka savaşçılar ile çatışmaya girebilecek ve kıymetli eşyaları arayabileceksiniz. Elbette bunları yaptıktan sonra, tek kesim halinde kaçmanız da gerekecek.

Yeni Battle Pass Sistemi ve Birinci Dönem Detayları

Activision tarafından paylaşılan değerli ayrıntılar ortasında yeni Battle Pass sistemi de bulunuyor. Hem Çağdaş Warfare 2 hem de Warzone 2.0 için birinci dönem, 16 Kasım 2022 tarihinde başlayacak. Şirket tarafından açıklanana nazaran, yeni sistem ile oyunculara daha fazla seçenek ve hareketlilik sunulacakmış. Yani çizgisel olarak kilidi açılabilir etaplar geride bırakılacak olup, kendi içinde birden fazla bölgeden oluşan harita ekranı ile karşımıza gelecekmiş. Oyuncular ise harita üzerinde kazanılan Battle Token Tier Skip’ler ile eşya açacaklarmış.

Her bir haritada en az yirmi bölge ve her bölgede de beş eşya olacakmış. Tercihen yeni bölgeler açmaya devam edebilecek yahut halihazırda açık olan bölgelerdeki eşyaları kazanmaya çalışabilecekmişiz. Daha fazla ayrıntının ise haftaya verileceği söyleniyor.

Son olarak, birinci dönem içerikleri de ortaya çıktı. Yapılan açıklamaya bakılırsa, birinci dönemde iki yeni harita olacak. Bunlardan Shoot House birinci gün, Shipment ise dönemin ortasında eklenecek.

Haritaların dışında, altı yeni operatör ile buluşacağız. Şayet Battle Pass satın alırsanız, Zeus birinci günden açılacak. Dönem ortasında ise Klaus, Gaz ve daha evvelce sızdırılan Neymar Jr. Ve Paul Pogba’ya ek olarak Lionel Messi de gruba katılacaklar.

İlk dönemde ayrıyeten High Ground ismi altında yeni bir Spec Ops kısmı, birinci kooperatif Raid, hem Çağdaş Warfare 2 hem de Warzone 2.0 için Victus XMR (Keskin Nişancı Tüfeği), M13B (Taarruz Tüfeği) ve BAS-P (Makineli Tüfek) ve dönem ortasındaki Chimera (Taarruz Tüfeği) olmak üzere dört yeni silah, yeni bir Prestige sistemi ve dahası oyuncuların beğenisine sunulacak.

Kalıcı Prestige derecesi kazanacağınız sistem, elli beşinci düzey ile başlayacakmış. Birinci dönemde, elli altıncı,yüzüncü, yüz ellinci, iki yüzüncü ve iki yüz ellinci düzeyde açılacak beş farklı derece olacakmış. Birinci dönem sona erdiğinde, daha yüksek derecelere ulaşmaya devam edecekmişiz. Her bir derece, amblem, ek mükafatlar ve bir dizi meydan okumalar sunacakmış.

Başa dön tuşu