Xbox’ın Streaming Cihazı Göründü

Phil Spencer tarafından Fallout serisinin yirmi beşinci yılını kutlama niyeti ile paylaştığı bir fotoğraf ile Xbox’ın streaming cihazı göründü. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere bu ay, Fallout serisinin yirmi beşinci yılını kutluyoruz. Oyun dünyasının dört bir yanından da bu özel duruma ait kutlama bildirileri geliyor. Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer da Twitter paylaşımı ile kutlayanların ortasından yer aldı.

Hesabı üzerinden fonunda ünlü rafının bulunduğu Vault Uzunluk heykelciği fotoğrafını paylaşan Spencer, birinci oyunu 1997 yılında çıkmış olan ünlü markanın büyük kilometre taşını beraberinde bir yorum ile kutladı.

Xbox’ın Streaming Aygıtı Ortaya Çıktı

Olay tam da burada değişik bir hal alıyor aslında. Fondaki rafın en üstünde ve bir denetim kolunun çabucak sağında, daha evvelce hiç görmediğimiz bir aygıt bulunuyor. Birinci öteki Xbox Series S konsolunu andırıyor olsa da, esasen Project Keystone ismi verilen bir aygıt olabileceği akıllara geldi.

Xbox Series S konsolunun da buna emsal bir biçimde gündeme gelmesinin akabinde, süratle yayılan söylenti üzerine Xbox Twitter hesabı üzerinden duruma ait bir açıklama yapıldı. Şirketin söylediğine nazaran, fotoğrafta görülen aygıt bir prototipmiş ve rafa kaldırılmış.

Project Keystone, konsol gerektirmeksizin, eş akış (streaming) ile Xbox oyunlarını televizyonlarda yahut monitörlerde oynayabilmemizi sağlayacak olan bir aygıt olarak tasarlanmıştı. The Verge tarafından yayınlanan bir makale ile de durumu teyit etti. Geçtiğimiz sene gündeme getirilmiş olan eş akış planları doğrultusunda HDMI girişi üzerinden bağlanabilecek bir aygıt olarak tasarlandığı tarafında varsayımlarda bulunulmuş olsa da, görünüşe nazaran Xbox Series S görünümlü bir hali varmış.

Başa dön tuşu