GTA 4 Modları, Take-Two Tarafından Kapatılıyor

İlk dört GTA oyunu için geliştirilen Definitive Edition modlarının ardındaki takım tarafından yapılan açıklama ile GTA 4 modları, Take-Two Interactive tarafından kapatılıyor. Bu atak, Grand Theft Auto 4 – Definitive Edition ve GTA IV Ultimately Beautiful Edition‘ı kapsıyor. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz hafta sonu prestijiyle başlayan ve son olarak FBI’ın da işin içine girdiği GTA 6 sızıntılarının yankıları devam ederken, Take-Two Interactive bir yandan GTA modlarıyla da çaba ediyor. Bildiğiniz üzere Amerika menşeli şirket, geçmişte GTA Underground ve GTA United dahil birçok etkileyici modun fişini çektirmişti. Üst Yönetici Strauss Zelnick tarafından yapılan açıklama ile kullanıcıların güvenliği düşünülerek atılan bu adımlar, ne yazık ki bu hafta iki GTA 4 modunu daha vurdu.

GTA 4 Modları Kaldırılıyor

Bu modlardan bir tanesi Grand Theft Auto 4 – Definitive Edition. Rockstar Games tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış olan oyunun görselliğini, yeni kaplamalar ve efektler ile revize ediyor. Her ne kadar birinci üç oyun için hala indirilebiliyor olsa da, bahsi geçen oyun için sizlere ömür. Lakin Take-Two Interactive, birinci üç oyun için de harekete geçebilir ve çok da sürpriz olmayacaktır.

Geliştirici grup tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklama ile DMCA ile modun yasaklanmış olduğu ve GTA 4 ile ilgili bütün içeriklerin internet sayfalarından kaldırılacağı belirtilmiş. Bununla birlikte takım, bu durumun mümkün olabildiğince duyulması için de dayanak davetinde bulunmuş.

Kaldırılan bir öteki mod ise GTA IV Ultimately Beautiful Edition. Görselliğe odaklı olanların ortasında kıymetli bir alternatif olan bu mod, iCEnhancer Natural Lighting 3.0, ReShade Anti-aliasing (FXAA), Complete Edition Real Cars, Liberty’s Legacy Trainer ve Simple Native Trainer içeriyor olup, 7.8 GB boyutundaydı. Ayrıyeten yalnızca Steam versiyonunda kullanılabiliyordu. Şimdilik rastgele bir açıklama yapılmış olmasa da, Grand Theft Auto 4 – Definitive Edition ile benzeri bir durumun yaşanmış olması yüksek ihtimal.

Başa dön tuşu