Xbox Series X özellikleri açıklandı!

Oyun konsolu piyasasında Sony ile büyük bir rekabete girişen Microsoft, yeni jenerasyon oyun konsolu Xbox Series X’i bu yılın sonunda piyasaya sürmeyi planlıyor. Konsol hakkında daha evvel bizlere birkaç ayrıntı veren Microsoft, bu sefer özelliklerin neredeyse tamamını açıkladı. Genel olarak baktığımızda Xbox Series X için sahiden çok güçlü bir oyun konsolu yorumunda bulunabiliriz.

 Xbox X Series özellikleri açıklandı!

Her biri 3.8 GHz suratında çalışan 8 çekirdekli AMD Zen 2  işlemcisinden gücünü alacak olan konsolun grafik ünitesi kısmında 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU ekran kartı bulunuyor. RAM tarafında 16 GB GDDR6 ile gücünü gösteren aygıtın depolama kapasitesi ise özel , NVME SSD  1TB olarak geliyor. Lakin Microsoft, depolama alanını az bulan kullanıcıları düşünerek istenildiği taktirde  yine 1TB’a kadar genişletme imkanı sunuyor. Üzerinde bulundurduğu 130 mm fan sayesinde soğutulan model, yapısı içerisinde 4K UHD Blu-Ray bir optik şoför barındırıyor. Tüm bunların yanı sıra Xbox Series X, 4K 60 FPS kalitesinde oyun oynama imkanını bizlere sunuyor ve böylece oyun keyfini ikiye katlamayı başarıyor.

Bahsi geçen konsolun tahminen de en çok seveceğiniz özelliği, Süratli Sürdürme olacak. Bu özellik sayesinde Xbox Series X, fişi çekilse dahi tekrardan açıldığında oyuna kaldığı yerden devam edebilecek. Bu da demek oluyor ki artık konsolun bir biçimde kapatılması yahut rastgele birinin ister istemez konsolun fişini çekmesi biz oyun severlerin önünü kesemeyecek.

Başa dön tuşu