Xbox Series X çıkış tarihi belli oldu

Bilindiği üzere hem Microsoft, hem de Sony yeni jenerasyon konsollarını bu yılın sonlarında satışa sunacaklar.

Hali hazırda Microsoft yeni jenerasyon konsolu Xbox Series X‘i tanıtmıştı. Hatta konsola dair tüm ayrıntılar oyun severlerle paylaşmıştı. Microsoft’un akabinde Sony de yeni kuşak konsolunun teknik ayrıntılarını açıkladı. 

Geçtiğimiz gün düzenlenen özel bir aktiflikle PlayStation 5’in tüm teknik ayrıntıları ortaya çıktı. Böylelikle Xbox Series X‘in, PlayStation 5’ten daha güçlü olduğu da mutlaklık kazanmış oldu. Dilerseniz bu haberin ayrıntılarına da haberin sonundaki ilişkiden göz atabilirsiniz.

Xbox Series X çıkış tarihi aşikâr oldu

Microsoft Xbox Series X‘in çıkış tarihine ait tüm ayrıntıları paylaşmamıştı. Geçtiğimiz gün sürpriz bir formda Xbox Series X’in web sitesini güncelleyen Microsoft çıkış tarihini de açıkladı.

Xbox Series X web sitesinde yer alan bilgiye nazaran Microsoft’un yeni kuşak konsolu 2020 Şükran Günü’nde satışa çıkacak. Bu da tam olarak 26 Kasım’a denk geliyor.

Her ne kadar bu çıkış tarihi sonradan Geoff Keighley tarafından yanlışlık olarak nitelendirilse de yeni Microsoft konsolunun 2020’nin Kasım ayında çıkacak olması çok mümkün görünüyor.

Gerçi şu ortalar tüm dünyanın olağan üstü bir hal içerisinde olduğunu da unutmamak gerekiyor. Malum koronavirüs salgını yüzünden tüm dünya diken üstünde. Münasebetiyle yeni jenerasyon konsolların çıkışı da bu sebebe bağlı olarak ertelenebilir. Yeniden de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu