Xbox Series S’e zam kapıda olabilir

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık. Lakin ardımıza dönüp 2022 yılına baktığımız vakit, en çok karşılaşacağımız şey muhtemelen artırım haberleri olacaktır. O denli ki iğneden ipliğe her şeyin fiyatının 2’ye 3’e katlandığı bu devirden, teknoloji eserleri de ziyadesiyle nasibini almıştı. Ancak genel durum o denli gösteriyor ki 2023 yılı da 2022’den çok farklı olmayacak.

Yılın sarsıcı birinci artırım haberi ise Hindistan’dan geldi. Kısa bir mühlet evvel fiyatı güncellenerek 34.999 INR’ye çıkan Xbox Series S, geçtiğimiz gün yeni bir fiyat güncellemesine maruz kaldı ve etiketini 39.999 INR olarak güncelledi.

Xbox Series S’e artırım kapıda olabilir

Eğer bu meblağı dolara çevirecek olursak, aşağı üst 485 dolar yapıyor ki bu da aslında aygıtın Hindistan’daki satışının dolar bazındaki fiyatına denk. Yani aslında Microsoft bu bölgede dolar bazlı bir artırım yapmış olmuyor, daha çok konsolun fiyatının dolar bazında sabit kalmasını sağlıyor.

Öte yandan bu artırımın sebebi ise doğal olarak Hindistan rupisinin Amerikan doları karşısında paha kaybetmesi oluyor ki, bu durumda da çanlar ulusal parasının pahası Amerikan doları karşısında düşen ülkeler risk altına girmiş oluyor. İşte tam da bu sebepten ötürü şayet Türk Lirasının Amerikan doları karşısında bedel kaybetmeye devam ettiğini görürsek, ülkemizde de Xbox Series S’in fiyatının zamlandığına şahit olabiliriz.

Başa dön tuşu