Xbox Patronu Phil Spencer; “Sony bize rakip olamaz!”

Bilindiği üzere konsol dalında ön planda yer alan 3 isim bulunuyor. Microsoft, Sony ve Nintendo.

Japonya merkezli şirketler Sony ve Nintendo bu bölümde Microsoft’a göre çok daha eskiler. Münasebetiyle geçmişe dönük pek çok marka karakterleri var.

Microsoft ise bu açıdan biraz daha şanssız. Hakikaten bu şanssızlık Xbox konsollarının satış sayılarına da yansıyor. Lakin buna karşın Xbox işvereni Sony ve Nintendo’yu rakip olarak görmediklerini açıkladı.

Xbox İşvereni Phil Spencer; “Sony bize rakip olamaz!”

Hali hazırda Xbox’ın en yetkili ismi olan Phil Spencer, The Verge’e özel bir röportaj verdi. Spencer, Xbox’ın geleceğinden bahsederken Sony ve Nintendo’yu rakipleri olarak görmediklerini tabir etti.

Xbox’ın yetkili ismi şunları söyledi; “Sony ve Nintendo’ya büyük hürmet duyuyorum. Ancak onlar bizim rakiplerimiz değil. Biz daha çok Amazon ve Google üzere isimleri rakip olarak görüyoruz. Yıllardır bulut sistemi için çok para harcadık. Bu pazarda tepeye oynamak en büyük maksadımız.”

Görünen o ki Microsoft ileride Google’ın Stadia isimli servisine misal bir sistem ile karşımıza çıkabilir. Hatta kısa müddet evvel tanıtılan ve bu yılın sonunda çıkacak olan Xbox Series X’te son Microsoft konsolu olabilir. Zira Microsoft da ileride konsol çıkarmak yerine oyunları bulut tabanlı sistemlerden oynatarak para kazanmak istiyor üzere görünüyor.

Başa dön tuşu