Orijinal Mafia Ücretsiz Olarak Dağıtılacak

2K tarafından yapılan duyuruyla, orijinal Mafia ücretsiz olarak dağıtılacak. Serinin yirminci yılının kutlamaları kapsamında sunulacak olan bu fırsatı kaçırmayın. Ayrıntılar haberimizde.

İlk Mafia, 2002 yılında satışa sunulmuştu. Illusion Softworks tarafından geliştirilmiş olan oyun, hem dünyası hem de konusu ile akıllara kazınmıştı. Dokuz sene sonra gelen Mafia 2’nin de kalitesi birincisi kadar olmasa da oyuncuları tatmin edici olunca, seri genel olarak oyun dünyasında kendisine değerli bir yer edinmişti.

Orijinal Mafia Fiyatsız Olacak

Çıkışının üzerinden geçen yirminci yılı kutlayan 2K, orjinal Mafia oyununun 1 – 5 Eylül 2022 tarihleri ortasında Steam mağazasından fiyatsız olarak dağıtılacağını duyurdu. Bu müddet zarfında, kütüphanenize ekleyerek kalıcı olarak sahip olabilirsiniz.

Bizi 1930 yılına götüren oyunda Tommy Angelo rolündeyiz. Evvelce bir taksi sürücüsü olan karakterimiz, günün birinde Morello ve Salieri ailesi ortasında yaşanan çatışma sırasında kaçmak zorunda kalan Salieri üyeleri Paulie ve Sam ikilisine yardım ediyor. Ne var ki bu yardımı, kendisinin de başının sıkıntıya girmesine neden oluyor.

Yaşanan birtakım olayların akabinde Tommy Angelo, kendisini hem ailenin hem de organize cürüm dünyasının içinde buluyor. Her ne kadar başlarda bundan rahatsızlık duysa da, vakit geçtikçe yükselen rütbesi ile gelen avantajlar ve kazandığı para ölçüsü ile bu durumdan haz almaya başlıyor. Ne var ki Salieri ailesinin hürmetini kazanmış olsa da, seçtiği bu yeni hayatında kendisiyle hiç olmadığı kadar çelişmeye de başlıyor.

Illusion Softworks tarafından geliştirilen ve 2K yayıncılığında 28 Ağustos 2002 tarihinde satışa sunulan orjinal Mafia, periyoda damgasını vurmuş ve hem kıssası hem de oynanış mekanikleri ile büyük ses getirmişti. Şayet oyunu satın almak üzere bir fikriniz var ise, fiyatsız sahip olma fırsatı yalnızca birkaç gün uzağınızda. Şimdiden güzel cümbüşler diliyoruz.

Başa dön tuşu