Victoria 3 İstatistikleri, Paradox Interactive’i Memnun Etmiş

PC için Paradox Interactive tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış olan Victoria 3, geçtiğimiz ayın sonlarına hakikat oyuncular ile buluşmuştu. Büyük strateji oyunu cinsinin değerli temsilcisinin yeni üyesi için, çıkışının üzerinden geçen bir aya ait istatistikler yayınlandı. Görünüşe nazaran, Victoria 3 istatistikleri beklentileri aşmış.

Haberimizin içeriğinde de bulunan ayrıntılara inildiğinde, oyuncuların ilgisinin bir oldukça büyük olduğunu görebiliyoruz. Toplam oynanış vakti, kurulan ülkeler, araştırılan teknolojiler ve kıtalar ortası demiryolları dahil pek çok sayıya ait son durumun yansıtıldığı açıklamalar şöyle;

Victoria 3 İstatistikleri ile Göz Dolduruyor

Paradox Interactive’in büyük beğeni toplayan strateji-simülasyon oyunu Victoria 3, piyasaya çıktığı 25 Ekim’den bu yana 500.000 adet satarak Paradox tarihindeki en başarılı çıkışlardan birine sahip oldu. Oyunda birebir vakitte bir çok kapsamlı güncelleme gerçekleşecek ve bu güncellemeler oyuna daha fazla tarihî tecrübe, daha fazla diplomatik seçenek ve daha düzgün askeri planlama ekleyecek.

The Game Awards etkinliğinde “En Uygun Sim/Strateji” oyununa aday gösterilen Victoria 3, süratli teknolojik yeniliklerin, toplumsal dönüşümün ve politik ihtilalin yaşandığı 1836 ile 1936 yılları ortasındaki dünyanın sandbox bir simülasyonudur. Tüm dünya nüfusunun ve kaynaklarının ayrıntılı tasviri varlıklı bir alternatif tarih kaynağı sunuyor ve bu tarihler artık yüzbinlerce oyuncu tarafından yazılıyor. The Game Awards etkinliğinde Victoria 3’ü desteklemek isteyen oyuncular bu linkten oy kullanabilirler.

Victoria 3 geliştirme takımı kısa bir mühlet evvel, mevcut oyuncu bilgilerinde çok talep gören birtakım değişiklikler ve Diplomatik Oyunlarda potansiyel müttefikleri etkilemenin yeni yolları da dahil olmak üzere oyun iyileştirmeleri ve güncellemeleri için yol haritasını yayınladı.

Paradox Development Studio’nun Victoria 3 Oyun Yöneticisi Martin Anward, “Victoria 3’ün bu yıl gerçekleşecek olan The Game Awards’ta aday gösterildiğini görmek mesleğimizi belirleyen bir an ve bu başarıyı oyuncularımızla paylaşmaktan daha memnun olamazdık,” diyerek kanılarını belirtiyor ve ekliyor, “Oyuncularımız tüm bu olanları mümkün kıldı ve bu yalnızca başlangıç. Victoria 3’ü desteklemeye kararlıyız ve oyuna daha fazla içerik eklemeye devam edeceğiz.”

Geçtiğimiz ay boyunca Victoria 3 oyuncuları dünyalarını birçok farklı biçimde ortaya koydular. Neler yaptılar?

  • 500.000 kopya satıldı ve toplam 14.623.631 saat oynandı. (Bu 1669 yıllık oyun mühletine eşit.)
  • 187 milyon teknoloji araştırıldı.
  • 380.335 kere yeni ülkeler oluşturuldu.
  • 126.263 Süveyş Kanalı inşa edildi.
  • 39.982 Eyfel Kulesi inşa edildi.
  • Almanya 98.082 defa birleştirildi.
  • Trans-Sibirya Demiryolu 18.471 kere inşa edildi.
  • Trans-Continental Demiryolu 45.614 sefer inşa edildi.
  • Prusya haritada 83 defa sarıya döndü.
Başa dön tuşu