Valorant’ın Arayüzü Baştan Aşağı Yenilenecek

Riot Games tarafından yapılan açıklama ile Valorant’ın arayüzü bütünüyle yenilenecek. Pekala bizi ne üzere yenilikler bekliyor? Ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz.

Daha çok League of Legends ile tanınan Riot Games, aşina olduğumuz tıbbın dışına çıkarak Valorant ile karşımıza çıkmıştı. Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş olan fiyatsız çok oyunculu taktiksel FPS oyunu, 2 Haziran 2020 tarihinde PC için yayınlanmıştı. Kısa mühlet içerisinde dünya genelinde tanınan hale gelen Valorant, hem aktiflik hem de içerik manasında da daima olarak takviye görmeye devam ediyor.

Valorant’ın Arayüzü Değişiklikleri, 5.08 Güncellemesiyle Geliyor

5.03 güncellemesi ile casus seçim ekranında değişiklikler yapmış olan grup, oyunun yeni arayüzünde de çalışmalara başlandığını söylemişti. Yakın bir vakit evvel yapılan yeni açıklama ile 18 Ekim 2022 Salı günü yayınlanacak olan 5.08 güncellemesinin, Valorant oyununun yeni arayüzüyle buluşacağımız güncelleme olacağı resmiyet kazanmış oldu.

Bahsi geçen değişiklik ile daha dengeli bir görünümün ve işlevselliğin sağlanacağını belirten Riot Games, oyunun temel akışına ait fırsat yaratabilecek alanları inceleme gayesinde olduklarını söyledi. Ayrıyeten tasarım tercihlerinde tutarlılığı arttırmak, oyunun motorunda geliştirmeler yapmak, istemcinin belkemiğini belirlemek ve çoklu platforma uyumlu gezinme seçenekleri üzerinde durmak, kıymetli varsayımları sınamak maksadıyla geniş kapsamlı keşifler gerçekleştirmek ve oyunun üslubunu ve estetiğini üst düzeye çıkartmayı istediklerini de lisana getirdi.

Duyuruya ait olarak yayınlanan ekran manzaralarından birisi MVP ekranı oldu. Görsel açıdan varlıklı, canlı ve yeni arayüzler oluşturmak ismine, yeni MVP ekranında kontrastın daha bol ve böylece istatistiklerin daha besbelli olduğu görülebiliyor.

Yeni lobi ekranında da grup kontrastı arttırılarak, sahip oldukları kartları ve unvanları oyuncuların daha bariz bir halde sergileyebilme fırsatı sunulacak.

Karşılaşma öncesi ekranda yapılan değişiklikler ile de kadroların daha net görünmeleri, oyuncu kartları ve kademe rozetlerinin daha bariz olması gayesinde olduğunu lisana getirdi Riot Games.

Son olarak, 5.08 güncellemesinin yayınlandığı gün içerisinde yeni Valorant casusu olan Harbour’un da oyuncular ile buluşması bekleniyor. Yayınlanan tanıtım görüntüsüne aşağıdan göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu