Silent Hill 2 Remake Resmen Duyuruldu!

Üç yıldır yaşanan farklı gelişmelerin akabinde, Silent Hill serisi büyük geri dönüşünü bu hafta içinde gerçekleştirdi. Birkaç gün evvel, hem Konami hem de Silent Hill toplumsal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlar ile bizi bir oldukça heyecanlandıran canlı yayın duyurusunda bulunulmuştu. Geçtiğimiz dakikalarda başlayan canlı yayın sırasında Silent Hill 2 Remake resmiyet kazandı. Ayrıntılar haberimizde.

Silent Hill 2 Remake Geliyor!

Bloober Team tarafından Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olan Silent Hill 2 Remake, Konami tarafından PC (Steam) ve konsol tarafında bir yıllığına PlayStation 5 için yayınlanacak. Sonrasında ise Xbox Series için de yayınlanması bekleniyor. Şu an için belli bir çıkış tarihi olmasa da, Steam mağazasında istek listenize alabiliyorsunuz.

Bildiğiniz üzere Silent Hill 2, James Sunderland isimli bir karakterin başından geçenleri anlatıyor. Kendisi esasen Silent Hill 4: The Room oyununun ana karakteri olan Henry Townshend ile tıpkı kasabada, South Ashfield’da yaşıyor.

Eşi Mary’yi ölümcül bir hastalıktan kaybeden James, üç yıl sonra ondan bir mektup alıyor. Mektupta, Silent Hill kasabasındaki özel yerlerinde beklediği yazılıdır. Bu olanlara bir mana veremeyen James, soluğu kasabada alıyor ve o meşhur sis katmanının altında yatan sırları araştırmaya başlıyor.

Yayınlanan fragmana baktığımız vakit, orjinal oyundaki yerlerin, genel olarak kasabanın ve yaratıkların Unreal Engine 5 ile ne kadar gerçekçi hale geldiğini görebiliyoruz. Ayrıyeten tekrar orjinal oyundaki aşina olduğumuz sahneleri mevcut kuşağın gücü ile tekrar görmek, bir oldukça farklı hissettiriyor.

İşin hoş yanı ise, yepyeni Team Silent takımından müzik bestekarı Akira Yamaoka ve yaratık dizayncısı Masahiro Ito da yine üretimin takımında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde Silent Hill 2 Remake ile ilgili daha fazla ayrıntının ortaya çıkacağına kuşku yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu