Unholy, PlayStation 5 ve Xbox Series için de Geliyor

Tokyo Game Show 2022 fuarında yayınlanan fragman ile Unholy oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series için de geleceği onaylandı. Şimdilik kesin çıkış tarihi  olmayan ruhsal kaygı oyunu, 2023 yılında çıkışını gerçekleştirecek.

Duality Games tarafından geliştirilen ve HOOK tarafından da yayınlanacak olan Unholy, uzun vakittir geliştirilme basamağındaydı. Bir evvelki fragmanı 2018 yılında görücüye çıkmış olan oyun, stüdyonun kurucusu da olan Tomasz Strzalkowski’nin yapıtlarına dayandırılarak, eşsiz bir birinci kişi bakış açısından oynanan ruhsal kaygı tecrübesi yaşatacak. Kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve farklı ve ürkütücü oynanışı ve Fallout, Metro ve S.T.A.L.K.E.R. üzere serileri anımsatan kısım dizaynları ile dikkat çekiyor.

Unholy, Mevcut Jenerasyon Konsollar için de Çıkacak

Duyurulduğu vakitte PC (Stem) için geliştirildiği ve 2023 yılında çıkacağı belirtilmiş olan Unholy, Tokyo Game Show 2022 fuarında yayınlanan yeni fragmanı ile artık PlayStation 5 ve Xbox Series konsolları kullanıcılarıyla da buluşacak.

Kayıp olan çocuğumuzu bulmaya çalışacağımız senaryo boyunca, gerçek dünya ile karanlık ve her türlü berbatlığın kol gezdiği dünya ortasında geçiş yaparak, ipucu arayarak ve bulmaca çözerek gizemi ortaya çıkartmaya çalışacağız. Bu esnada, yolumuza elbette makus niyetli olanlar da çıkacak. Çevresel tesirleri de kullanarak direkt çatışmaya girebileceğimiz üzere, etliye sütlüye bulaşmadan yolumuza devam edebileceğiz.

Oynanış sırasında maharet kazanıp, yetenek geliştirme sistemi de olacak. Ne var ki bunu kullanabilmek için kendimize bir maske oluşturmamız gerekecek. Birebir vakitte düşmanlarımızın maskelerini de kullanabilmemiz mümkün oluyor.

HOOK ve Duality Games tarafından yayınlanan yeni fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

Unholy Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8 yahut 10
  • İşlemci: AMD Phenom II X4 955 – 4 Core, 3.2 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: 2 GB / Radeon R9 200 Series yahut Nvidia GeForce GTX660
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX uyumlu
Başa dön tuşu