Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu PC Performansı Pek Parlak Değil

Geçtiğimiz hafta içerisinde Epic Games Store ve Steam üzerinde PC için de çıkan Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, şu an için pek beklenen performansı sergileyemiyor. O denli ki, şu anda oldukça geriden takip ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, geçtiğimiz yılın Eylül ayındaki PlayStation 5 Showcase sırasında duyurulmuştu. Bu yılın başlarında çıkan konsol versiyonunun akabinde pek fazla gecikmeden PC kullanıcılarıyla da buluşacağı söylenmişti. Lakin resmi bir açıklama yapılmadan geçen çabucak hemen dokuz ayın akabinde, Nathan Drake ve Chloe Frazer ikilisinin maceraları en nihayetinde bu platformda da başladı.

Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu PC Performansı Ne Düzeyde?

PlayStation konsollarından PC’ye geçiş yapan oyunlar, bildiğini üzere genel olarak ağır ilgi çekmişti. Tabi Days Gone bu vakte kadar daima en geride olan olmuştu. Yerini artık Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu aldı. En azından SteamDB sitesine bakılırsa, şimdilik. O denli ki, Steam mağazasının birinci yüz listesine dahi giriş yapamadı.

SteamDB sitesinin datalarına nazaran, hafta sonunda ulaşılan tepe 10.851 oldu. Biz bu haberi yazarken oynayan oyuncu sayısı ise 6.684. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, God of War 73.000 faal oyuncu doruğuna ulaşmıştı. Horizon: Zero Dawn – Complete Edition için bu sayı 56.000 iken, Marvel’s Spider-Man Remastered için 66.000 ve Days Gone için de 27.450 olarak görünüyor.

Elbette bunun için kimi etkenler kelam konus. Mesela, bu vakte kadar PlayStation konsollarından PC’ye geçen en eski iki oyun oluyor. Bununla birlikte, Plague Tale: Requiem, Gotham Knights ve Call of Duty: Çağdaş Warfare II üzere birçok tezli imal ile tıpkı vakitlerde çıkışını gerçekleştirmişti. Haliyle de oldukça gerilerde kalmış olması olağan karşılanabilir. Fakat vakit içerisinde bu sayıda bir güzelleşme bekleyebiliriz.

Başa dön tuşu