Babylon’s Fall, Adı Gibi Düşüyor!

Babylon’s Fall için yolun sonuna gelindi. Square Enix tarafından yapılan resmi duyuru ile oyunun fişi kademeli olarak çekilecek. Açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

Babylon’s Fall için bu yılın en büyük hayal kırıklıklarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bayonetta ve Star Fox serileri, Metal Gear Rising: Revengeance ve NieR: Automata ile tanıdığımız PlatinumGames tarafından PC, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için geliştirilen oyun, Square Enix yayıncılığında Mart ayı içerisinde satışa sunulmuştu.

Tercihen tek başınıza yahut üç arkadaşınız ile kooperatif olarak oynayabildiğiniz Babylon’s Fall, Babil Kulesi’ni indirmeye çalışıyorsunuz. Öyküye nazaran Babil halkı yok edildikten sonra, geriye yalnızca The Ziggurat isimli büyük kule kalıyor. Yeni bir imparatorluk ise harabeleri yağmalayıp, efsanevi hazineleri ortaya çıkartmaya çalışıyor. Biz ise, bu imparatorluktaki muazzam güçler bahşeden Gideon Coffin aşılanmış Sentinel’lardan birisi olacağız. Senaryo boyunca da oyun tarzımıza uyan silahlar ortasından seçimlerimizi yaparak kulenin tepesine ulaşmaya ve keşfedilmeyi bekleyen sırları ortaya çıkartmaya çalışıyoruz.

Babylon’s Fall için Veda Çeşitleri Başladı

Her ne kadar beklentilerin çok altında kalsa da, eleştirmenlerden büyük ölçüde olumsuz geri dönüşler alsa da ve Steam mağazasındaki faal oyuncu sayısı teğe dahi düşse de, Square Enix mevcut planlarda rastgele bir değişikliğin olmayacağını kesin bir lisanla belirtmişti. Ne var ki sonradan gelişmeler beklendiği üzere olmadığı için Japon oyun devi de Babylon’s Fall için fişi çekme kararı aldı.

Oyunun resmi sayfası üzerinden yapılan açıklamaya bakılırsa, 28 Şubat 2023 Salı günü TSİ 12:00 prestijiyle servisler iptal edilecek. Hal bu türlü olunca, hem planlanan büyük boyutlu güncellemelerden vazgeçilmiş iken ikinci ve son dönem da 29 Kasım 2022 tarihinde başlayacak. Bu tarihte birebir vakitte Premium Battle Pass satışının sonlandırılacağı da söylenmiş.

Son olarak, oyun içi kredi olarak nitelendirilen Garaz ve oyunun dijital satışı bugün prestijiyle sona erdirildi. Babylon’s Fall kutulu satışlarının ise yakın bir vakitte durdurulacağının bilgisi verilmiş.

Büyük umutlar ile oyuncuların beğenisine sunulan bir oyunun bu halde sona ermesi elbette üzücü bir durum, lakin ‘görünen köy kılavuz istemez’ tabirini de unutmamak lazım.

Başa dön tuşu