Ubisoft, Dokuz Oyunun Sunucusunu Kapatmayı Erteledi

Bu hafta Ubisoft tarafından yapılan duyuru ile dokuz oyunun sunucusunun kapılması ertelendi. Bu da demek oluyor ki, seçili oyunların çevrimiçi özelliklerinden bir ay daha yararlanabileceksiniz. Ayrıntılar haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere Temmuz ayında bir duyuru yapan Fransız yayıncı, on beş oyunun sunucusunun 1 Eylül 2022 tarihinde yani bugün kapatılacağını belirtmişti. Bunun sonucunda da, bahsi geçen oyunların çok oyunculu modlarına erişim sağlanılamayacak, Ubisoft hesaplarına bağlanılamayacak, indirilebilir içeriklere erişim mümkün olamayacak ve çevrimiçi özellikler kullanılamayacaktı. Hatta Ghost Recon Future Soldier için PlayStation 3 ve Xbox 360 konsollarının internet irtibatını kesmek gerekecekti.

Artık ağır bir formda kullanılmayan bu sunucuların kapatılması ile geri kazanılacak olan kaynakların, daha düzgün tecrübeler sunulabilmesi için daha yeni ve daha tanınan oyunlara aktarılacağı söylenmişti.

Ubisoft, Dokuz Oyun için Fazladan Bir Ay Daha Verdi

Fransız yayıncı tarafından yakın bir vakit evvel yapılan yeni açıklama ile dokuz oyun için sunucu kapatma sürecinin 1 Ekim 2022 Cumartesi gününe kaydırıldığı duyuruldu.

Söylenene nazaran geride bıraktığımız ay boyunca, takımlar karışıklığı aza indirgemenin yollarını araştırmada sıkı bir çalışma gerçekleştirmiş. Bunun sonucu olarak da, devre dışı bırakma tarihini bir ay erteleme kararı alınmış. Yani 1 Ekim 2022 tarihine kadar Ezio Auditore Da Firenze karakterinin öyküsünün anlatıldığı Assassin’s Creed üçlemesi, Assassin’s Creed III (2012), Far Cry 3 (2012) ve Splinter Cell: Blacklist dahil dokuz oyunun ana senaryo içeriğini, belirtilen tarihten evvel etkinleştirmemiz gerekecekmiş. Sonrasında da indirip saklayabilecekmişiz. Sunucu kapatma tarihi ertelenen oyunlar şöyle:

  • Assassin’s Creed II
  • Assassin’s Creed III (2012)
  • Assassin’s Creed Brotherhood
  • Assassin’s Creed Revelations
  • Driver San Francisco
  • Far Cry 3 (2012)
  • Ghost Recon Future Soldier
  • Rayman Legends
  • Splinter Cell: Blacklist

Öte yandan, Ubisoft Mainz çatısı altında Anno üzerinde etkin olarak çalışan bir grup varmış ve Anno 2070 için yayınlanacak olan güncelleme hazırlığını sürdürüyorlarmış. Bu güncelleme ile eski sunucuları değiştirilecekmiş. Haliyle, oyunun çevrimiçi özelliklerini gelecekte de kullanmaya devam edebilecekmişiz.

Başa dön tuşu