Türk oyun şirketi MC Games’ten yeni VR oyunu

MC Games, geliştirdiği VR oyunlarını dünyanın en büyük oyun platformu olan Steam platformu üzerinden oyun tutkunlarıyla buluşturuyor. Sanal gerçeklik gözlükleri HTC Vive ve Oculus ile desteklenen oyunlar meraklısı için heyecan verici ve farklı tecrübeler sunuyor. Dünya oyun pazarına VR oyun üreten ve tamamı Türk yazılımcılardan oluşan Türk şirketi MC Games Studios, yeni oyunu “Dwarven Defender”ı Steam’de oyuncuları ile buluşturuyor.

Türk oyun şirketi MC Games’ten yeni VR oyunu

Türk yazılımcı grubu ile İzmir’de 2017 yılında kurulan MC Games’in oyunları bilhassa ABD, Rusya, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya’daki oyuncular tarafından ağır ilgi görüyor.

MC Games Studios CEO’su Ali Kuralkan: “Dünya pazarı için ürettiğimiz oyunların kendi ülkemizde de yaygın olarak oynanması en büyük hedefimiz”

Hızla büyüyen VR dalında bir Türk şirketi olarak yer aldıklarını ve çok yakında Türkiye’de de bu yeni teknolojinin yaygınlaşacağını öngören MC Games Studios CEO’su Ali Kuralkan, “PWC’nin önümüzdeki beş yıllık küresel cümbüş ve medya yıllık büyüme oranlarını incelediğimizde trendlerin VR teknolojisine hakikat yöneldiğini görüyoruz. VR teknolojisinin beş yıl içinde OTT görüntü, internet reklam, e-spor, görüntü oyunları, sinema, açıkhava reklamcılığı, müzik, radio, podcast, televizyon reklamcılığı, kitap, klâsik televizyon ve konutta görüntü segmentlerine önemli oranda bir fark atacağı öngörülüyor. Bu çerçeveden bakıldığında Türkiye’de VR pazarının birinci yatırımcıları ortasında yer almak ve pazara taraf vermek bizim için gurur verici.

Dünyada VR teknolojisi süratle büyüyor ve yatırımlar da her geçen gün artıyor. SuperData*’nın rapora nazaran VR pazarında oyun yükleme 2018 yılında 14 milyona ulaştı. 2022’de ise bu sayının 51 milyona ulaşması bekleniyor. Süratle büyüyen VR bölümünde bir Türk şirketi olarak çok yakında Türkiye’de de bu yeni teknolojinin yaygınlaşacağını öngörüyoruz. Önümüzdeki devirde VR ekipmanların fiyatları daha uygun düzeylere ulaştıkça bu teknolojinin yaygınlaşmasını bekliyoruz. Şu anda dünya pazarı için ürettiğimiz oyunların kendi ülkemizde de yaygın olarak oynanması en büyük gayemiz. Türkiye’de çok yakın vakitte bu yeni teknoloji ile daha yakından tanışacak” diye konuştu.

Henüz bir yıllık genç bir şirket olmalarına karşın ikinci oyunlarını çıkarmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirten Kuralkan, “Çok genç bir takımla çalışıyoruz, onların hayalleri ve kurguladıkları oyun dünyası içine bir de sanal gerçeklik eklenince ortaya çok eğlenceli işler çıkıyor. Bir oyunun birinci kurgusundan son haline gelene kadar geçen süreç ise farklı bir tecrübe. Gayemiz önümüzdeki periyotta yepisyeni oyunlarla VR dünyasına damgamızı vurmak” dedi.

Yeni kule savunma (tower defence) VR oyunu “Dwarven Defender” Steam’de

Mc Games’in Steam platformu üzerinde yayınlanan kule savunma (tower defence) temalı yeni VR oyunu “Dwarven Defender” dünyasında fizikî etkileşimlerle silahlarınızı kullanarak bölgenizi ve kendinizi düşmanlara karşı savunmanız gerekiyor. “Dwarven Defender”, oyuncularına yüksek kalite imaj ile sanal gerçeklik tecrübesi sunuyor.

Başa dön tuşu