PlayStation PC Oyunları için PSN Hesabı Bağlantısı Yakın Olabilir

Görünüşe nazaran PlayStation PC oyunları için PSN hesabı bağlantısı yakın üzere. Hatta beraberinde çeşitli mükafatlar de kullanıcıların beğenisine sunulacak olabilir. Ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.

Yakın bir vakit evvel sizlerle paylaştığımız haberimizde de aktardığımız üzere, PlayStation sayfasında PC kısmı açılmıştı. Halihazırda Epic Games ve Steam mağazalarından da yayınlanmış olan oyunların yanı sıra, gelecekte çıkması beklenen oyunların da listelendiği sayfanın SSS kısmında da şu an için rastgele bir PlayStation Network hesabına gereksinim duymadığı belirtiliyordu. Haliyle Steam mağazasına gelen Microsoft oyunlarının muhakkak başlı olanlarındakine misal bir uygulamanın Sony Interactive Entertainment tarafından da hayata geçirilmesi bekleniyordu.

PlayStation PC Oyunları için PSN Hesabı Teması Yakın Olabilir

Yakın bir vakit evvel tespit edilen bir ayrıntıya bakılırsa PC kullanıcıları, kestirim edilen kısa bir mühlet evvel bir PlayStation Network hesabı da açmak durumunda kalacaklarmış üzere görünüyor.

Cuma günü Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden PC kullanıcılarıyla da buluşan Marvel’s Spider-Man Remastered evraklarında, ‘PSNAccountLinked’ ve ‘PSNLinkingEntitlements’ referanslarına denk gelinmiş. Yani Sony Interactive Entertainment tarafından kullanıcıların hesaplarını bir PlayStation Network hesabına bağlamalarına imkan tanınması planlanıyor üzere görünüyor.

Bunun şimdilik zarurî olup olmayacağına dair bir bilgi bulunmuyor olsa da, ‘LevelCapExtras’ formundaki bir öbür referans da hesaplarını bağlayan kullanıcıların oyun içinde ödüllendirileceğine işaret ediyor. Muhtemelen de birinci olarak Marvel’s Spider-Man Remastered oyunu ile uygulamaya başlanacak. Geliştirici Insomniac Games tarafından test edilene yahut planlanana nazaran, bu ödüllendirmelerin fazladan yetenek puanları ile yapılacağı istikametinde bir kestirim var.

Eğer bu uygulama beklendiği üzere sonuçlanır ise, Sony Interactive Entertainment tarafından PC kullanıcıları ile buluşturulmuş Days Gone, Horizon: Zero Dawn – Complete Edition ve God of War’un yanı sıra gelecekte buluşturulacak olan Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, The Last of Us Part 1 ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales için de gündeme gelebilir.

Başa dön tuşu